SPOR MERKEZLERİ – ÇOK ÖNEMLİ 25 FİTNESS TAVSİYESİ

blog yazısı ekle !

SPOR MERKEZLERİ – ÇOK ÖNEMLİ 25 FİTNESS TAVSİYESİ

ÇOK ÖNEMLİ 25 FİTNESS TAVSİYESİ - SPOR MERKEZLERİ

Son yıllarda fazla kilolar deyim yerindeyse toplumda çığ gibi büyüyen bir sorun haline gelmiş durumda ve bunun altında yatan en önemli nedenlerin başında da hareketsizlik geliyor. Oysaki uzmanlar uzun zamandan bu yana yanlış beslenme ile birlikte hareketsizliğin sadece kilo aldırmakla kalmayıp genel sağlık durumunu da bozduğu konusunda uyarıyorlar ve özellikle kadın-erkek herkesin sporu hayatlarının bir parçası haline getirmeleri konusunda teşvik etmeye çalışıyorlar. Artık spor merkezleri sayesinde spor yapmak, daha doğrusu bilinçli ve etkili şekilde spor yapmak eskisine kıyasla çok daha kolay. Yani spor merkezleri uzman eğitmenler ile birlikte özellikle kilo sorunu ya da başka bir deyişle kilo kontrol sorunu yaşayanların düzenli olarak bilinçli ve etkili şekilde spor yaparak hem fazla kilolarından kurtulmasını sağlıyor hem de daha sağlıklı ve uzun bir hayat yaşayabilmelerine yardımcı oluyor. Yani, eğer siz de kilo sorunu yaşıyorsanız spor merkezleri sayesinde bu sorundan kurtulup fit bir görünüme ve sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Son yıllarda spor merkezleri özellikle fitness yapmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Kilo verdiren ve aynı zamanda kasları geliştirmeyi sağlayan bir antrenmanlar bütünü olarak tanımlayabileceğimiz fitness keyifli oluşu ile de herkesin yapabileceği bir spor olarak öne plana çıkıyor. İşte spor salonları ve uzman fitness eğitmenleri sayesinde sağlıklı ve kalıcı şekilde kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacak fitness teknikleri.

1.Fitness yaparken beslenme çok önemli

Spor merkezleri fitness ile daha sağlıklı olmanızı ve daha fit görünmenizi sağlamak için elbette en doğru adres ancak fitness yaparken beslenmenize de dikkat etmeniz çok önemli. Hocalarınızın önerilerine uygun bir beslenme programı ile birlikte fitness yapmak çok daha fazla fayda elde edebilmenizi ve kaslarınızın çok daha sağlıklı biçimde gelişmesini sağlayacaktır.

Elemental Wellness Club

Üsküdar-Acıbadem

ELEMENTAL WELLNESS CLUB

Wellness nedir?
Daha sağlıklı, daha mutlu, daha aktif, daha doğal bir yaşam tarzını benimsemek, uzun vadede daha iyi bir
hayat sürmenizi sağlayan YAŞAM BİÇİMİDİR.

Elemental Wellness' ta sizleri neler bekliyor?
Elemental Wellness Acıbadem Almondhill' de 6 bin metrekarelik alan üzerine kurulmuş sağlıklı yaşam ve spor kompleksidir. İstanbulluları yoğun ve stresli şehir yaşamından çekip, uzman hocalar eşliğinde derin bir nefes aldırma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Elemental Wellness kendi bünyesinde;
Olimpik standartlarda 2 adet squash kortu
Kapalı basketbol ve voleybol sahası
Elemental Spa & Pilates
Yarı olimpik havuz
Gusto Restaurant
Kids Club
Jakuzi, sauna, buhar odası
Açık ve kapalı otopark bulunmaktadır
Tesisimiz Hafta içi 06:00 – 24:00 , Hafta sonu 08:00 – 22:00
saatleri arasında hizmet vermektedir

Fitness
Elemental Wellness ' ta profesyonel eğitmenler eşliğinde, size özel vücut analizleri yapıldıktan sonra özel programlar hazırlanır.
Spor hayatınıza renk katmak istiyorsanız, eğitmenlerimizin özel kareografileri eşliğinde grup dans ve fitness derslerine katılarak sporu verimli ve keyifli hale getirebilirsiniz.
Ateş elementinin sizi sarmasına izin verin!
PERSONEL TRAINING – SPINNING – CARDIO – ADVANCED – STÜDYO VE DANS DERSLERİ

Personel Training
Personel Training programları birebir seanstan daha fazlasına sahiptir.
Fiziksel becerileri geliştirmenin yanında , hedefe daha kolay ulaşabilme ve motivasyonu arttıran bir süreçtir.
Personal Training programı, fitness seviyesini üyenin isteklerine ve amaçlarına göre, antrenör işbirliği içinde geliştirmeye olanak sağlar.
Programlar hazırlanırken kişinin fiziksel kapasitesi göz önüne alınarak
belirli hedefler koyulur ve buna uygun antrenman programları dizayn edilir.

Spinning
Yüksek enerjili müzikler eşliğinde,maksimum yağ yakımına ulaştıran bir cardio dersidir. Haftanın 7 günü, günde minimum 1, maximum 3 ders yapılmaktadır.

Pilates
Pilates kendine özgü hareketleri ve nefes tekniğiyle yapılan bir egzersiz metodudur. Profesyonel eğitmenler eşliğinde özel pilates makineleri reformer, cadillac, barell, chair ile zinde, sağlıklı ve estetik bir vücuda sahip olma olanağı sunan pilates dersleri VIP Stüdyolarda, birebir özel ders olarak verildiği gibi düet ders olarak da verilmektedir.

Cardio
Yağ yakımını arttırmak ve kondisyonu geliştirmek için üyelerin isteklerine ve fiziksel farklılıklarına göre kullanabileceği şekilde düzenlenmiş 42 adet cardio aletimiz bulunmaktadır.

Advanced
Vücuttaki temel kas gruplarını çalıştıran ekipmanlarla şekle girmek, kas kütlenizi arttırmak ve güç kazanmak için düzenlenmiş bir çalışma alanıdır.

Stüdyo Dersleri (Aerobik)
Yağ yakımını arttıran, esneklik kondisyon, denge, koordinasyon ve kuvveti geliştiren dersler verilmektedir.
3 ana başlıkta toplayabileceğimiz dersler şu şekildedir;

Yağ yakımının maksimum olduğu ve kondisyonu geliştiren dersler.
Tae-bo, Batuka, Steps, Aerobic, Bosu, Zumba, Bokwa

Tüm vücudu çalıştıran, dayanıklılığı ve kuvveti arttıran dersler
Total Body, Gymball Power, Body bar, Killer ABS

Esnekliği arttıran, sıkılaşmayı sağlayan ve mental olarak rahatlatıcı dersler
Pilates, Stretching, Yoga

Dans Dersleri
Alanında uzman İspanyol ve Türk eğitmenler tarafından verilen İspanya'ya ve dünyaya özgü dansların belirli dönemlerde değişebilen kareografilerle sunulduğu derslerdir.
Batuka, Aerobik, Sevillanas, Zumba, Bokwa

Squash Kortu
Uluslar arası ölçülere sahip, parke zemin kortlarımızda, üyelerimiz partneri ile birlikte ya da bizler tarafından partner sağlanarak antreman yapma şansına sahiptir, ayrıca izleyici olmak isteyenler için de alan mevcuttur.

Basketbol & Voleybol Sahası
345 metrekarelik alandan oluşan Basketbol ve Voleybol Sahamızda üyelerimiz bireysel ve arkadaşlarıyla birlikte antrenman yapabilmekte,ayrıca üyelerimizden oluşan takımlarla turnuvalar yapılmaktadır.

Havuz
Havuzumuz 220 metrekare 22m x 10m büyüklüğünde ve yarı olimpiktir.
Boğulma riski minimum, derinlik 1.45m ve eğitmen denetimindedir.
Zeminden ısıtma özelliği vardır, su sıcaklığı 28 derecedir.
İzolasyonlu cam duvarlar yaz aylarında açılabilmektedir.
Ortam sıcaklığı ve nem oranını ayarlayan bir nem alma santrali bulunmaktadır.
Havuz hijyeni, Sağlık Bakanlığının verdiği ölçülerde iyonize ve ozonla sağlanmaktadır.
30 metrekare ölçüsünde çocuk havuzu,
10 kişi kapasiteli, 37 derece ısıda su, 4 adet masaj seti, 2 adet hava bloweri olan 30 metrekarelik ölçülerde jakuzi bulunmaktadır.

Elemental Spa
Metropolit şehir karmaşasından uzaklaşıp günün tüm yorgunluğunu atabileceğiniz alanında uzman uzak doğulu ve Türk terapistler eşliğinde medikal ve uzakdoğu masaj seçenekleriyle haftaiçi ve haftasonu 10:00 – 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Elemental Garden
Elemental Garden' da 5bin metrekare güneşlenme ve dinlenme alanı bulunmaktadır. Belli dönemlerde kulüp etkinlikleri ve özel organizasyonlarda bu alanda yapılmaktadır.
Yaz döneminde açık havada yoga, taichi, pilates gibi dersler yapılmaktadır.

Uzman Diyetisyen
Üyelerimize daha iyi bir hizmet vermek adına özellikle kilo verme ve kilo alma söz konusu olduğunda lisans ve yüksek lisans programlarını tamamlamış ve sporcu beslenmesi adına çeşitli eğitimler almış uzman diyetisyen rezervasyonla hizmet vermektedir.
Bu hizmet ekstra ücrete tabidir.

KİLO YÖNETİMİ İÇİN DESTEK PROGRAM
Kilo kaybetmek, kilo almak veya kilosunu korumak isteyenler için programlanır.

PERFORMANS İÇİN DESTEK PROGRAM

Yoğun egzersiz yapan bireyler veya sporcular için programlanır.

Gusto Restaurant
Rahat, keyifli ve sıcak bir ortamında dünya mutfağından eşsiz lezzetler yanında sağlıklı yaşam için hazırlanmış menüleri ile üyelerimize hizmet vermektedir. Hafta içi 22:00, hafta sonu 23:00' e kadar açık alan restaurantımız doğum günü, mini toplantılar ve özel günlerde ev sahipliği yapmaktadır.

Dino Kids Club
Üyelerimiz spor yaparken çocukları kulübümüzde uzman eğitmenlerle hem güzel vakit geçirebilir hem de eğitici oyunlarla gelişimine katkı sağlanmış olur.
2-12 yaş arası çocuk grubu için özel gün ve partiler organize edildiği gibi, üyelerimiz için güvenle çocuklarını teslim edebileceği saatlik çocuk bakım hizmeti sunulmaktadır.

Forma Store
Geniş ürün yelpazesinde hizmet veren mağazamız, üyelerimize hizmet vermektedir.

Soyunma Odaları ve Hizmetler
Soyunma odalarının bulunduğu bölümde, şifreli 480 adet dolap, sauna, buhar banyosu, dinlenme alanları bulunmaktadır. Ayrıca havlu, peştamal, duş jeli, losyon sunulan hizmetler arasındadır.

Otopark
Ücretsiz açık ve kapalı otoparkımızla, arabanız için yer ve süre endişesi duymadan rahatça yolculuk edebileceksiniz.

devamını oku...
Adres: Acıbadem Mah. Çeçen Sok. Allmondhill Sitesi A Kapısı Üsküdar-İstanbul

Taç Spor

Ataşehir-Küçükbakkalköy

Taç Spor - Ataşehir İstanbul

Kulübümüz Ataşehir'in hemen yanında, yaklaşık 40 dönümlük arazi üzerine kurulmuş olan yeni ve modern kompleksinde 6'sı kapalı 6,sı açık olmak üzere 12 aydınlatmalı ve ısıtmalı tenis lortu, yarı olimpik açık ve kapalı yüzme havuzları, fitness merkesi, 300 seyirci kapasiteli spor salonu, sauna ve dinlenme amaçlı kapalı sıcak su havuzu ile üyesine, sporculara, yaz ve kış spor okullarına hizmet vermektedir.

Sportif aktivitelerin gerçekleştirilebileceği bu alanlar dışında kulübümüzde açık-kapalı restaurant-bar, bilardo, oyun odası ve çocuk kulübü gibi bölümler de mevcuttur.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Hıfzı Özcan Cd. No:29 Küçükbakkalköy-Kadıköy-İstanbul

Life Charger Sports Center

Kartal (merkez)

Life Charger Sports Center - Kartal Spor Merkezi
devamını oku...
Adres: Trabzon Spor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri Kordon Boyu Mh. Turgut Özal Blv. No:33 Kartal-İstanbul

Qualitasspa Sağlıklı Yaşam Merkezi

Beşiktaş-Levent

Qualitasspa Sağlıklı Yaşam Merkezi 7900m2 lik alanda sunduğu birbirinden özel spa uygulamaları, Türk hamamı, sauna, buhar odası, 1 VIP odanın da dahil olduğu 8 terapi odası, açık ve kapalı yüzme havuzları, son teknoloji ekipmanların bulunduğu geniş Fitness merkezi, 200mt uzunluğunda koşu pistinin de dahil olduğu 2400m2 lik açık hava spor alanı ve spor ekipmanları ile tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek şekilde tasarlanmıştır.devamını oku... Adres: Wyndham Grand İstanbul Levent – Büyükdere Caddesi No177-183 34394 Şişli-İstanbul

Gymnasium Sports & Health Club

Beykoz (merkez)

Gymnasium Sports & Health Club - Kavacık

devamını oku...
Adres: Cumhuriyet cad. Gürsel Plaza No: 99 Kavacık-İstanbul

My Club World

Ataşehir (merkez)

My Club World - Batı Ataşehir İstanbul
A
nadolu Yakasının Yeni Merkezi My Club'World

Ağaoğlu Turizm Grubu, Avrupa'nın en büyük ve kapsamlı şehir kulüplerinden biri olan MyClub'World'ü Batı Ataşehir'de hayata geçirdi. 23 bin metrekarelik kapalı alana kurulan MyClub'World, misafirlerine spor salonundan çok öte bir deneyim yaşamayı vaad ediyor. Benzersiz konsepti ve mimarisiyle MyClub'World, spor ve eğlencenin birleştiği son nokta olacak.

Yaşam Mimarı Ağaoğlu, Türkiye'nin en büyük Spor ve Yaşam Merkezi projesine daha imza attı. Ağaoğlu Turizm Grubu tarafından İstanbul'un yeni gözde mekanı olan Batı Ataşehir'de hayata geçirilen MyClub'World, 23 bin metrekare kapalı alanıyla Avrupa'nın en kapsamlı yaşam merkezlerinden biri olma özelliğine sahip. MyClub'World'ün konsepti, spor yapmayı zorunluluk boyutundan çıkartmak ve eğlence ile birleştirmek üzerine oturtuldu. Ve böylece MyClub'World'ün felsefesi de belirlendi: Spor ile eğlencenin birleştiği nokta!

Spor alanlarında tüm sınırları zorlayan bir mimari avantajı fiziksel olarak yakalayan kulüp, buna eğlenceyi de katarken kendine referans olarak Gece Kulüplerini seçti. Spor ve Gece Kulübü senteziyle Türkiye'nin en Eğlenceli ve Dinamik Yaşam Merkezi olan MyClub'World, spor alanlarındaki lazer gösterileri, robot ışıklar, özel tasarımlı aynalar ve ışıltının özel bir müzik ile birleşmesiyle, üyelerine benzersiz bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

Dünyadaki son fitness trendleri olan Pilates'ten Yoga'ya, Kinesis'ten Spinning'e, Dev açık ve kapalı havuzdan Squash'a kadar bir çok aktiviteyi içerisinde barındıran spor alanlarına ayrılmış 17 bin metrekarelik alanların haricinde; açılır açılmaz En İyi Spa ve En İyi SPA Mimarisi ödüllerini alan ve içerisinde cilt bakımından, selülit bakımlarına, altın/şarap terapilerinden uzak doğulu terapistler tarafından uygulanan çok özel masajlara kadar kendine özen gösteren herkese birçok alternatif sunan dev bir DaySPA bulunan MyClub'World, ayrıcalıklı üyelerine kaliteli bir spor deneyimin yanı sıra, kaliteli bir Yaşam arzı da sunmayı hedefliyor.

MyClub'World 2.400 metrekarelik alanı ve 300'e yakın spor ekipmanlı Gym/Cardio Salonu, özel tasarımlı stüdyoları, bazı yerlerde 10 metreye ulaşan tavan yükseklikleri ile günün en dolu saatinde bile kolayca ekipman bulma şansı ve ferahlık ayrıcalığını üyelerine tanıyor. Son teknoloji Televizyonlu ve MP3 çalarlı koşu bantları, bisikletler tüm üyelere keyifli bir spor imkânı sunuyor. Kulüpte özel derslerden hoşlananlar için 7 adet özel temalı stüdyo da bulunuyor. Bu stüdyoların 3 tanesi ise özel eğitmen ile yalnız başına çalışmak isteyen üyeler için özel tasarlanmış durumda.

Yalnızca spor salonu değil, Dev bir Yaşam Merkezi...

Hayatın yoğun temposu içinde yapamadıklarınızı aynı anda tek bir yerde yapabilme fırsatı da sunan MyClub'World; yakında devreye girecek olan kuaför, kuru temizleme, solaryum, ayak bakım merkezi, pet shop gibi hizmetleriyle üyelerin kulübe geldiklerinde girişte araçlarını oto yıkamaya, elbiselerini kuru temizleme kendilerini de güzel bir havuzun içine bırakabilme imkanı sunuyor.

MyClub'World, çocuklu anneleri de düşünerek merkezin içinde bir de dev bir Çocuk Kulübü'nü de hizmete açtı. Bu alanda Aileler spor yaparken ek bir ücret ödemeksizin çocukların uzman eğitmenler eşliğinde yalnızca oyun oynayacakları değil, aynı zamanda da eğitici birçok aktiviteye katılacakları özel bir program sunuluyor. Bunların yanı sıra başta minik koşu bantları ve bisikletleri olmak üzere; çocuklara özel spor ekipmanları ve uzman eğitmenler eşliğinde çeşitli spor dersleri de sunulan hizmetler arasında. Açık ve kapalı havuzlarda da çocuklar için özel havuzlar bulunuyor. www.benimkulubum.com

NEDEN MYCLUB'WORLD?
• Şehrin yeni cazibe merkezinde merkezinde,
• 23 bin metrekarelik alanı ile dev bir tesis
• Tavan yükseklikleri 10 metrekareye ulaşıyor
• Dev kapalı ve açık havuz
• Çocuk havuzları
• Çocuk Kulübü
• Kişiye özel eğitmen
• 5 adet özel ders stüdyosu
• 3 adet kişiye özel stüdyo
• Aletli Pilates
• Kinesis
• Yoga
• Dev spinning stüdyosu
• Streetball
• Squash
• Masa tenisi
• Seminer salonu
• DaySpa
• Oto yıkama ve oto kuaför
• Cafe&Brasserie
• Televizyonlu koşu bantları ve cardio ekipmanları
• Özel Heavy Weight alanı
• Vitamin bar / kapalı ve açık havuz barları
• Sauna
• Buhar odası
• Dinlenme alanları
• Kiralık dolaplar
• Şifreli dolaplar
• 300'e yakın spor ekipmanı

KLAAP SPA & MEDİKAL TARAFINDAN SUNULAN İMKANLAR
• Balnoe-Chromo therapy
• Hidromasaj banyosu
• Contouring Balneo therapy
• Revitalizing Balneo therapy
• Afüzyon duş
• Hidromasaj havuzu
• RF IPL Epilasyon uygulaması
• Mecoros multi sistem
• Kavitasyon uygulaması
• Vakum terapi
• Prosoterapi uygulaması
• COOL RF ile anti-aging yüz bakımları
• COOL RF ile selülit bakımları
• Altın masajı
• Çikolata masajı
• Ba Guan masajı
• Herbal Siam bitki kesesi masajı
• Ayurveda masajı
• Hot Stones sıcak taş masajı
• Sırt-boyun masajı
• Ayak refleks masajı
• Anti-cellulite masajı
• Medikal masaj
• Spor masajı
• Swedish masaj
• Bali masajı
• Thai masajı
• Relax masajı
• Xtreme masajı
• Four hand sultan masajı
• Şarap terapi
• Nar terapi
• Yeşil çay terapi
• Kahve terapi
• Çikolata terapi
• Portakal terapi
• Ballı sütlü terapi
• Kleopatra süt banyosu
• Kişiye özel selülit ve lokal incelme uygulamaları
• Sıkılaştırıcı, şekillendirici ve toksinlerden arındırıcı yosun bakımları
• Temel cilt bakımları
• Anti-aging cilt bakımları
• Türk hamamı / kese / köpük masajı
• Sauna
• Buhar odaları

devamını oku...
Adres: Ağaoğlu MyWorld-Andromeda Barbaros Mah. Dereboyu Cad. Leylak sk. No:4 C-7 34746 Batı Ataşehir-İstanbul

Hillside Trio

Kadıkoy-Kozyatağı

Hillside Trio Kozyatağı

GYM & CARDIO
Müziğine, spor salonun atmosferi ve ritmine göre yön veren profesyonel DJ'ler eşliğinde spor yapma imkanı

Sizi hedeflerinize daha bilinçli ve hızlı ulaştırmak için uzman diyetisyen tarafından düzenli yapılan yağ-kas-kemik ölçümleri

Anadolu yakasında, i-Pod, D-Smart, ve cardio-theater destekli 108 adet Life Fitness ve Technogym ekipmanını birarada sunan ferah bir mekan

Gerçek bir kayak antremanındaymış gibi hissetmenizi sağlayan Skier's Edge, verdiği titreşimler ile tüm kaslarınızı çalıştıran PovuerPlate, DAP (Dual Adjustable Pulley), Water Row aletleri

Bacak ve kalça kaslarınızı çalıştırmaya yönelik Butts'n'Gutts stüdyosu

Canlı DJ setleri ile sporve müziğin ideal birlikteliği.

EXPRESS GYM
Tüm temel kaslarınızı çalıştırmak için 10 dakikalık bir cardio sonrasında 20 dakikalık bir sürede vücudun tüm bölgelerini (sırasıyla göğüs, sırt, omuz, ön kol, arka kol ve bacaklar) forma sokabilme imkanı

Spora zamanım yok bahanesini ortadan kaldıran 30 dakikalık Total Body Workout sistemi

LOW VOLUME AREA
Spor yaparken aynı zamanda gazetenize göz atıp kulaklığınızı takarak seçtiğiniz TV kanalını izleyebildiğiniz ve güncel olayları takip edebildiğiniz özel bir alan

PERSONAL TRAINING
Sizi spor yapmaya iten tüm kişisel hedeflerinize en bilinçli yoldan ulaşmanızı sağlayan, size özel program

Her Hill sider'ı hedeflerine ulaşmak için çıktığı yolda yalnız bırakmayan eğitimli ve ilgili eğitmenler

Personal Training alanında uzman Ri Walton tarafından eğitilen eğitmenler gözetiminde amaç ve beklentilerinize en uygun egzersiz setleri

PİLATES
İngiliz Kraliyet Allesi'nin Pilates eğitmenliğini yapan Zoey Trap, ve uluslararası mastertrainer'lardan eğitim alan Hill Side eğitmenleri eşliğinde

ister özel, ister grup dersleri ile Pilates Mat, Pilates Mat Equipment, Core Pilates, Peak Pilates, Fat Burning Pilates

GRUP FITNESS & MASTERCLASSES

Hareketleri eğlenerek ve bilinçli bir şekilde yapmanızı sağlayan uzman Hillside eğitmenleri eşliğinde sosyalleşirken spor yapma imkanı

Yaz aylarına özel, açık havada YogaFit ve Hip-Hop Aerobic gibi özgün ve eğlenceli grup egzersizleri

Anadolu yakasının başka hiçbiryerinde bulamayacağınız, bireysel egzersizleri takım çalışması heyecanıyla birleştiren dersler

Spor yapmak için seçtiğiniz saat ne olursa olsun kendinizi ait hissedebileceğiniz sınıf ortamı

SQUASH

Tüm kortlarda profesyonel standartlarda ışıklandırma, zemin ve duvar yapısı

Squash uzmanı eğitmenlerle özel dersler

Türkiye'nin en profesyonel ve kapsamlı squash turnuvaları

TENİS
Elastik zemin ve profesyonel ışıklandırma sistemiyle beraber size tenis için gereken tüm konforu sunan kortlar

Uzman eğitmenlerle özel dersler ve kendinizi gösterip rekabetin tadına varabileceğiniz kapsamlı tenis turnuvaları

BASKETBOL

Amatör basketbol ruhunu heyecanlı turnuvalarla birleştiren, herkesin faydalanabileceği yüksek kaliteli basketbol sahası

Amatör sporculara turnuva heyecanı yaşatılıyor!

İyi ve kaliteli bir basketbol sahası ve basketbol heyecanı Anadolu yakasında Hillside-Trio'da!

HAVUZ

Size yaz-kış konforlu yüzme imkanı sunan, sıcaklığı özel ayarlanmış kapalı havuz ve yaz aylarının ve güneşin keyfini maksimum yaşayabileceğiniz açık havuz

SPORDAN SONRA
Hareketli saatlerin ardından sauna, özel aromalı buhar odaları, ve özel dinlenme odalarıyla tüm yorgunluğunuzu atmanızı sağlayan "chill-out" alanları


devamını oku...
Adres: Trio Konutları No: 85/2 Kozyatağı-İstanbul

Taksim The Marmara Otel

Beyoğlu-Taksim

devamını oku... Adres: Osmanlı Sokak No 1/B Taksim-İstanbul

Life Club Sport Center

Ataşehir (merkez)

Life Club Sport Center

Life Club Sport Center & More Merit Life Göl Konakları içerisinde konuşlanmış , 5000m2'lik kullanım alanından oluşan dev spor kompleksidir. Tesisimiz çok geniş kapsamda hizmet vermektedir. Fitness, Açık-Kapalı Havuz, Güneşlenme Alanı, Squash, Pilates, SPA, Cafe, Dinlenme alanları, Mini Basketbol, Mini Voleybol, Çocuk Bakım Ünitesi hizmetleri verilmektedir.

KENDİNİZİ AYRICALIKLI HİSSEDİN….

Life Club Sport Center & More vermiş olduğu hizmetler dışında aynı zamanda şıklığı ve kalitesiyle sizleri ayrıcalıklı hissettirecek bir spor kompleksidir.

Hafta içi sabah 07:00 akşam 23:00, Hafta sonu sabah 08:00 akşam 22:00 saatleri arasında hizmet vererek sizlere zaman konusunda mazeret bırakmamanızı sağlayacaktır.

Konusunda deneyimli ve uluslar arası sertifikalara sahip profesyonel ekibi ile Life Club Sport Center&More sizleri ağırlamaktan mutluluk ve gurur duyar…..

VİZYONUMUZ klasik bir fitness merkezinden öte önce insan temelinden yola çıkan bir anlayışla 'spora bilinç ve keyif katarak üyelerimizin yaşamlarında ve görünüşlerinde fark yaratmaktır.


devamını oku...
Adres: Merit Life Göl Konakları Doğu Ataşehir-İstanbul

Get Fit

Üsküdar-Çengelköy

www.getfitclub.netdevamını oku... Adres: Bahçelievler Mah. Zübeyde hanım Cad. No: 50 Üsküdar Çengelköy-İstanbul

Pasha Sports Club

Kadıkoy-Şaşkınbakkal

Pasha Sports Club

Uzun yıllardır Suadiye bölgesinde hizmet veren Paşam Sports Club aynı bölgede yenilenen yüzüyle, yeni adresinde hizmete açılmıştır. Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal ışıklara 10m. yakınında yaklaşık 1200 m2 lik bir alana kurulmuştur.

Alışveriş merkezleri, cafeler ve restaurantlara çok yakın konumda olup, her türlü ulaşım olanağına sahiptir. Sağlıklı yaşam amaçlı kurulan kulübümüz *Gym *Cardio *Pilates *Michael king pilates (aletli) *Tae bo aerobic *Gym Mix *Zumba Aerobic *Body pump *Abs-Hips *Body Flex Estetic *Buhar Banyosu *Sauna *SPA *Dinlenme Odaları *Şifreli Dolap Sistemi *Vücut Analizi *Canlı DJ Yayını *Kablosuz İnternet Servisi *Diyet menüsü içeren cefesiyle hizmet vermektedir.

Hayatın yoğun temposunu ve günün stresini atabileceğiniz farklı mimarı ve ışıklandırması olan kulübümüze haftaiçi saat 07:00-23:00 haftasonu 08:00-20:00 arasında dilediğiniz gibi ziyaret edebilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Bağdat Cad. Kazım Özalp Sk. No:22/A Şaşkınbakkal-İstanbul

Sports Time Club

Kadıkoy-Caddebostan

Sports Time Club - Kadıköy İstanbul

2003 yilinda kurulan kulübümüz 5 yildir Bagdat caddesindeki tesisinde yetiskinlere ve çocuklara yönelik sportif faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sportstime'in Kurulusunun amaci, herkese sporu sevdirmek ve herkesin spor yapmasina olanak saglayarak saglikli bir yasam sürmesine katkida bulunmaktir.

Öncelikle çocuklarin spora alismasini sporun yasantisinin bir parçasi olmasini hedeflemektedir. Sportstime kids clup dahil olmak üzere birçok alanda ilklere imza atmis bir spor salonudur.

Çocuklara yönelik, uzman hocalarimizla gelisim jimnastigi, yüzme, bale, yoga vs.. çok çesitli egitimler ve etkinlikler yapilmaktadir. 'ÇOCUKLARINIZA VERECEGINIZ EN GÜZEL HEDIYE SPOR YAPMA ALISKANLIGI EDINDIRMEKTIR.'ilkesini benimsemekteyiz.

'SAGLIGINIZ IÇIN SPORU YASAM TARZINIZ YAPALIM' sloganimizdaki söylemimiz baslica amacimiz olup, bel, boyun, omurga, v.s. rahatsizligi olanlara da yüzme havuzumuzda uygun kosullarda ve güvenilir spor yapma olanagi tanimaktan ayrica mutluluk duymaktayiz.

Hafta içi sabah 07:00 den aksam 22:30'a, hafta sonu sabah 08:00 den aksam 19:00'a kadar açik olan klübümüzde, baslica stüdyo dersleri abdominal and hips, fat killer, power fit, tae-boo, günümüzün gözde sporlarindan plates sürekli olarak yapilmaktadir. Ayrica latin dansi, yoga, zerafet dersleri için de siniflar açilmaktadir.

Havuz dahil tüm tesis yerden isitmali olup, soyunma odalarinda ve duslarda havlu, terlik, sampuan bulunmakta, ayrica Masaj, sauna ve solaryum hizmeti de verilmektedir.

devamını oku...
Adres: İskele Sok No:19/2 Caddebostan-Kadıköy

Sports Universe

Kadıkoy-Moda

Sports Universe - Moda İstanbul

Moda'nın en eski sineması As Sinemasının yerine kurulan SPORTS UNIVERSE, yaklaşık 2500 m2 alana kurulu olup, bir spor kulübünde olması gereken her türlü hizmeti içinde barındıran, 5 yıldan bu yana Moda'nın en büyük spor ve yaşam merkezidir.

Sports Universe üyelerimizin daha formda ve daha huzurlu hissetmesi için gerekli her şeyi 2500 m²' lik tesisinde barındırmaktadır. Her türlü spor aktivitesinden, kilo kontrolü programlarına, SPA Center' dan yüzme havuzuna kadar her şey tesisimizde bulunmaktadır. Üyelerimizi profesyonel eğitmenlerimiz eşliğinde sağlıklı yaşama davet ediyoruz

devamını oku...
Adres: Moda Cad. No:44 ( Eksi As Sineması ) Kadıköy-İstanbul

Hill Form Sports Club

Fatih-Fındıkzade

Hill Form Sports Club - İstanbul Spor Salonu

devamını oku...
Adres: Millet cad. No: 104 Fındıkzade-İstanbul

Akademi Form Spor Salonu

Maltepe-Esenkent

Akademi Form Spor Salonu Esenkent İstanbul
Akademi form spor merkezinin 2. şubesi olarak 2008 yılının temmuz ayında kurulan Esenkent şubesi toplamda 1500 metrekare lik bir alanda hizmet vermektedir. Kendi bünyesinde kapalı havuzda bulunduran konsept olarak çatı konsepti üzerine semerkand rezidans da siz değerli üye adaylarına hizmet vermek için bekliyoruz.

Buraya geldiğinizde isterseniz fitness yaparak günün stresini yada havuz keyfi yaparak günün bütün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz Eğer yüzme bilmiyorsanız isterseniz yüzme eğitimleri de veriyoruz. Dilerseniz grup derslerine katılır yada sadece sizinle ilgilenmemizi isterseniz özel yüzme eğitimi dersi de alabilirsiniz.

Eğer savunma sanatları ile ilgileniyorsanız yine en doğru adrestesiniz. Aikido Wing T-sun kick box gibi savunma sporlarını alanında uzman kadromuzla hem keyifli hemde sıkı bir antrenmanla formunuzu istediğiniz seviye getirebilirsiniz.

Tabi ki bizler çocuklarımızı da unutmadık onlar için özel karate derslerimize katılabiliyorlar tabi bizimle karate yapan çocuklarımızın her biri lisanslı sporcu olmanın verdiği ayrıcalıklardan da hayatı boyunca yararlanıyor.

devamını oku...
Adres: Süleyman Demirel Cad. Kemal Sunal Sk. No.13 Esenkent-İstanbul

Club Sporium

Beşiktaş-Akatlar

Clubsporium - Akatlar

Kapısından girdiğiniz andan itibaren Clubsporium 'un her alanında ayrı bir keyif başlıyor. Ana girişteki ferah lobi alanı, kitabınızı ya da gazetenizi rahatlıkla okuyabileceğiniz dinlenme alanları, ailenizle ve dostlarınızla bir araya geleceğiniz buluşma noktaları, lounge alanı, spor sonrası dünyanın her köşesinden gelen kahvenin buluştuğu cafe, işinizi takip edebilme imkanı sunan kablosuz internet bağlantısı ve teras gibi açık hava oturma alanlarından oluşan yazlık keyif alanları ile Clubsporium 'un her noktasında ayrı bir keyif yaşayacaksınız.

Clubsporium 22000m2'lik bir tesis ile Bostancı ve 30000m2'lik bir tesis ile Akatlar'da hizmet veren dev spor kompleksleri zinciridir.

1993 yılında 1 futbol sahası ve 2 tenis kortu ile Bostancı'da hizmete giren Bostancı Clubsporium,1999 yılında yeniden bir yapılanmaya giderek yüzme havuzu ve tenis kortu ilavesiyle club olma yolundaki ilk adımlarını atmıştır.Git gide artan ilgi ve talep üzerine daha da büyük bir yatırımla oluşturulan Bostancı Clubsporium,22000m2'lik alanda faaliyet gösteren açık ve kapalı havuzlu,2 katında Fitness salonları,ikisi kapalı toplam 6 tenis kortu bulunan dev bir spor kompleksi olarak bugünkü halini almıştır.

Akatlar Clubsporium, 1250 m2 'de gün ışığı alan son model cihazlarla donatılmış ferah Fitness alanı,açık ve kapalı olmak üzere 3 yüzme havuzu, 2 squash kortu,basket ve spinning salonları, 1 eğitim, 5 kapalı olmak üzere 6 adet tenis kortu, 850 tam boy dolaplı soyunma odaları ile sporu yaşamınızın bir parçası haline getirmeyi hedefliyor.

Sporla dolu yaşam merkezi sloganıyla spor birimlerinin yanı sıra içerisinde bulunan Restaurant, Vitamin Bar, Starbucks, SPA, Spor Mağazası, gibi markalarıyla da ayrıca dikkat çeken kulübümüz, hizmetiyle de yeni bir spor alternatifi sunuyor.
devamını oku...
Adres: Akatlar Mah. Cumhuriyet Cad. No : 4 Beşiktaş-İstanbul

Akademi Form Spor Salonu

Beylikdüzü (merkez)

Akademi Form Spor Salonu Beylikdüzü İstanbul

devamını oku...
Adres: Barış Mah. Akdeniz cad. No: 2 Academia AVM (Migros arkası) Beylikdüzü-İstanbul

The Club Gym

Kadıkoy-Kozyatağı

The Club Gym - Kozyatağı İstanbul

1997 yılından beri Kozyatağında hizmet veren salonumuz 500m2 alana sahiptir. Fitness-Cardio bölümünün yanı sıra;Tae Bo,Fat Burn, Cardio Boxıng, Pilates, Functional Pilates, Yoga, Flow Fit, Body Combat, Aikido, Ladies Aikido, gibi stüdyo derslerimiz bulunmaktadır.Fitness ve Cardio bölümünde amacınıza uygun ve size özel hazırlanan programlarla eğitmenlerimiz eşliğinde antrenmanlarınızı yapabilir, stüdyo derslerine katılabilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.devamını oku...
Adres: İnönü Cad. STPA Blokları B-6 Kozyatağı-İstanbul

Portakal Spor Üsküdar

Üsküdar (merkez)

devamını oku...
Adres: Sultantepe Mahallesi Selman-i Pak Cad. Şeyh Yokuşu Sok. No:6/A Üsküdar-İstanbul

Ower Gym

Küçükyalı

devamını oku... Adres: Atatürk cad. Şevket Eker apt. B Blok No:17/B Küçükyalı-İstanbul


Video: Spor'da Beslenmenin Önemi Nedir, Nasıl Beslenmeliyim, Beslenme ve Spor2.Uyku düzeni

Hem tüm sporları hem de fitness yaparken uyku düzenine de özen göstermek gerekiyor. Zira ancak düzenli ve yeterli uyuyanlar spordan maksimumum fayda elde edebiliyor. Yani yalnızca yeterli uyumak değil her gün belirli saatlerde uyuyup uyanmak da fitness yaparken olmazsa olmaz koşullardan biri.

Video: Kilo vermek isteyen bir kişi uyku düzenine dikkat etmeli mi?
3.Tok karnına spor yapılmaz

Fitness yaparken tok karnına olmamalısınız. Yani ideal olan yemek yedikten en az 2-3 saat kadar sonra fitness yapmaya başlamanız. Tok karnına asla spor yapmamak gerektiğini hiçbir zaman aklınızdan çıkartmamalısınız.

Video: Yag Yakmak Icin Ne Zaman Kardiyo Yapmaliyim
?4.Verilen programlara harfiyen uyun

Spor merkezleri uzman eğitmenler ile fitness öğrenmeyi ve yapmayı sağlıyorlar. Ancak sizin de fitness yaparken eğitmenlerinizin verdiği programın dışına çıkmamanız, programları harfiyen uygulamanız fitness ile daha sağlıklı bir birey haline gelmeniz için kesinlikle vazgeçilmez. Zira fitness yaparken başlangıç, orta düzey ve ilerlemişler için farklı programlar uygulanır. Yani eğitmenlerinizce hazırlanan kendi düzeyinize uygun programa bağlı kalmanız etkili sonuçlar alabilmeniz için vazgeçilmez.

5.Hareketleri öğrenin

Spor merkezlerinde fitness öğrenirken aynı zamanda hareketlerin isimlerini ve hangi hareketin hangi kas grubunu çalıştırdığını da öğrenin. Bu sayede fitness hakkında gerçekten bilgi sahibi olma şansını yakalayabilirsiniz. Yani yalnızca size gösterilen hareketleri yapmakla kalmayın bu hareketlerin ne işe yaradığını, hangi hareketin hangi kas grubunu çalıştırdığını da öğrenmek için istekli olun.

6.Isınmayı asla atlamayın!

Fitness yapmaya başlamadan önce ısınmak gerektiğini asla unutmayın. Spor yapmaya başlamadan önce mutlaka en az 5 dakikanızı ısınmaya ayırarak vücudunuzu fitness yapmaya hazır hale getirin. Böylece hem olası sakatlanmaların önüne geçebilirsiniz hem de vücudunuzun spordan daha fazla yarar elde etmesini sağlayabilirsiniz. Spor merkezlerinde eğitim veren hocalar size ısınma için ne yapabileceğinizi söyleyecektir, ancak ısınmak için yapılabilecek hareketlere örnek vermemiz gerekirse ip atlama, zıplama, koşu gibi hareketleri sayabiliriz. Yine de en doğrusu eğitmeninizin önerisine uyarak ısınmanızdır.

Video: Antremandan Önce Isınma Hareketleri7.Doğru kıyafet seçin

Fitness yaparken doğru giysi seçimi de önemlidir. Çalışma esnasında terleyeceğinizi göz önünde bulundurarak ter emici özelliği olan pamuklu giysiler tercih edin. Ayrıca ağırlık çalışırken olası kazalarda ayaklarınızın korunması için buna uygun spor ayakkabıları giymeye özen gösterin. Elbette fitness için özel olarak üretilmiş giysileri de tercih edebilirsiniz ki bu giysiler aynı zamanda rahat hareket etmenizi de sağlayacağı için en doğru seçenektir.

8.Acele etmeyin

Spor merkezlerinden fitness yaparken acele etmeyin. Yani çeşitli kas gruplarını çalıştıran hareketleri yaparken acele etmekten kaçının. Evet, eğitmeniniz hızlı yapıyor olabilir ancak unutmayın ki o bir profesyonel ve siz onun kadar hızlı yapmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine hocanızın yapmanızı istediği hareketleri kendiniz zorlamadan ve acele etmeden normal bir hızda yapın, inanın böylesi sizin için çok daha faydalı olacaktır.

9.Doğru nefes alın!

Fitness denilince doğru nefes alıp vermenin önemi yadsınamaz. Eğitmenlerinizin gösterdiği nefes alma tekniklerine kesinlikle uyun. Bu konudaki altın kural zorlanırken nefes tutmamak. Yani örnek vermemiz gerekirse ağırlıkları kaldırırken nefes tutmayın. Kaldırma esnasında nefes tutmak doğru değil.

Video: Spor yaparken nasıl doğru nefes alabiliriz?


10.Emniyete önem verin

Spor merkezleri emniyetli şekilde spor yapma şansı sunan yerlerdir. Ancak elbette sizin de bunlara dikkat etmeniz gerekir. Dambıl ve ağırlıklar ile çalışırken mutlaka emniyet mandalını takıp sabitleyin ve bundan sonra çalışın. Unutmayın fitness yaparken emniyet de son derece önemlidir.

11.Aktif dinlenme yapın

Fitness yaparken çalıştırdığınız kas grubunu dinlendirmeyi ihmal etmeyin. Kasları kasarak yapılan aktif dinlenme bunun için en doğru yöntem. Ortalama olarak 1 dakika süresince kas grubunu sıkarak aktif dinlenme yapın ve bu arada nabzınızın da normale dönmesini sağlayın.

12.Doktor kontrolünü atlamayın!

Spor merkezleri sağlıklı şekilde spor yapılan yerlerdir. Bunun için fitness yapmaya başlamadan önce doktor kontrolünden geçmeyi ve fitness yapmaya engel teşkil edebilecek bir sağlık sorununuz olup olmadığını öğrenmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Fitness çalışmalarına başlamadan önce doktor onayı almak bu spordan maksimumum yarar sağlayabilmek ve aynı zamanda sağlığı koruyabilmek için en önemli ön koşullardan biri.

13.Doğru ağırlıkla çalışın

Spor merkezlerinde fitness yaparken eğitmeninizin sizin için uygun gördüğü ağırlık miktarı ile çalışın. Kapasitenizi aşan ağırlıklar ile çalışmanızın kaslarını geliştirmek için yararı olmayacağı gibi zararı da olabilir. Bu nedenle eğitmeninizin uygun gördüğü ağırlıkların üstüne çıkmayın ve size söyleneni uygulayın. İnanın ancak bu şekilde sağlıklı ve kalıcı bir sonuç almayı başarabilirsiniz.

Video: Fitness'da Tekrar Sayıları Neye Göre Değişir?14.Antremanlar arasında dinlenme süresini uzatmayın

Fitness yaparken antrenman arasında bırakılan süre de önemli bir unsur. Spor merkezindeki hocanızın uygun gördüğü aralıklara uyun. Genel olarak iki antrenman arasında verilen aranın 24-48 saatten daha uzun olması doğru değil. Bu nedenle bu aralıklara uymanız gerektiğini unutmayın ve günlük programınızı da buna uygun şekilde ayarlamaya özen gösterin. Seviyeniz ilerledikçe antrenmanlar arasında vereceğiniz aranın da kısalacağını göz önünde bulundurarak programınızı buna göre ayarlayın.

15.Antrenman saatlerinizi düzenleyin

Fitness yaparken maksimum fayda için dikkat edilmesi gereken bir konu da antrenman saatleri. Her gün aynı saatte antrenman yapmak bu spordan çok daha fazla yarar görebilmeyi sağlayan bir unsur. Bu nedenle spor merkezi ziyaretlerinizin olabildiğince aynı saatlerde olmasına özen gösterin. Böylece fitness sayesinde çok daha sağlıklı ve düzenli bir hayata kavuşacağınızı da eklemeden geçmeyelim.

16.Tutuşları öğrenin

Fitness antrenmanı yaparken hareketlerin doğru tutuş ile yapılması da son derece önemli. Bu nedenle doğru tutuş, doğru kavrayış ve itiş ile bırakma tekniklerini öğrenmeye özen gösterin. Aksi takdirde hareketleri başarılı ve etkili bir şekilde yapabilmeniz mümkün olmayacaktır. Bu yüzden spor merkezlerinde size tutuşları öğreten eğitmeninizi can kulağı ile dinleyin, çünkü tutuşlar, kavrama, itiş ve bırakma teknikleri bu sporun önemli bir bölümünü oluşturuyor.

17.Antrenman sonrası soğutma yapın

Fitness antrenmanlarından sonra soğutma yapılması çok önemlidir. Bu nedenle her antrenmanın ardından soğutma yapmayı ihmal etmeyin. Warm-down olarak da bilinen soğuma ile egzersizler esnasında kaslarda biriken yorgunluk hormonu yani laktik asit ve kanın uzaklaşmasını sağlayın. Antrenman sonrası soğuma için düşük tempolu jogging yapabilir ya da eğitmeninizin önereceği şekilde soğutma yapabilirsiniz.

18.Antrenmanları atlamayın

Elbette her gün kendinizi iyi hissetmeyebilirsiniz ya da canınız sıkkın olabilir ancak fitness antrenmanlarını asla atlamamak önemlidir. Eğer antrenmanları atlarsanız bu spor ile yeteri kadar verim alabilmeniz ne yazık ki mümkün değildir. Bu nedenle spor merkezleri ile fitness öğrenmeye başlamadan önce bu sporu düzenli olarak yapacağınıza emin olun ve ne olursa olsun antrenmanları aksatmayacağınıza dair kendinize söz verin. Unutmayın ancak bu şekilde fitness ile kavuşmak istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Düzensiz yapılan fitness antrenmanları ile maksimum fayda sağlamak kesinlikle imkansızdır.

19.Antrenman bilgilerinizi kaydedin

Spor merkezleri ile fitness öğrenirken antrenmanları kaydetmek de oldukça etkili bir yöntemdir. Fitness öğrenmeye başlarken kendinize bir defter alın ve her gün antrenman, beslenme gibi bilgilerinizi bu deftere kaydedin. Böylelikle hem ilerlemenizi takip edebilirsiniz hem de fitness hakkındaki bilgileri aklınızda tutmanız kolaylaşır. Zira yazmak öğrenmek, ezberlemek için en etkili yöntemlerden biridir. Bu deftere set sayılarını, aylık ne kadar ağırlık kaldırdığınız gibi fitness ile ilgili tüm bilgilerinizi itina ile kaydedin, inanın bunun da çok faydasını göreceksiniz.

20.Çalışmalara mide ve sırt-bel kasları ile başlayın

Fitness bir süreçtir ve bu sürece doğru noktadan başlamak önemlidir. Yeni başlayanların önce sırt-bel ve mide kaslarını geliştirmesi bel ve omur rahatsızlıklarını önlemek için en doğru seçenektir. Elbette vücut yapınıza göre spor merkezinde bulunan eğitmeniniz farklı bir başlangıç yapmanızı uygun görebilir. Bu durumda da yine eğitmeninizin tavsiyelerine harfiyen uymanız olası bir rahatsızlık ile karşılaşma riskinizi minimuma indirecektir.

21.Ağırlık çalışmalarında bunlara dikkat edin

Ağırlık çalışmaları fitness yapmanın önemli bir kısmını oluşturur ve bu çalışmalar esnasında doğru durmak ve dikkatli olmak önemlidir. Eğitmeninizin yol göstereceği şekilde hareket etmeniz sizin yararınızadır. Ancak genel olarak fitness ağırlık çalışmaları sırasında sırtınızı dikey ve düz tutmanız, topuklarınızın altının yüksekte olması gerekir. Ayrıca özellikle yeni başlayanların ayakta ağırlık kaldırması tavsiye edilemeyen bir durumdur. Omurgayı da dik tutmak ve ağırlık kaldırırken ayakları omuzlardan biraz daha fazla açmak en doğrusudur. Vücudun üst kısmındaki kasları çalıştırmak için uzanarak antrenman yapılması tavsiye edilir ve bel bölgesinin sakatlanmayacağı şekilde çalışmaya dikkat etmek gerekir.

22.Seviye ilerledikçe zorluk artar

Fitness yaparken seviyeniz ilerledikçe kaldırdığınız ağırlık miktarında artış olacağı gibi antrenmanlar arasında verilen arada da kısalmalıdır. Yani daha ileri seviyelere ulaştıkça daha fazla ağırlığı kaldırıp hareketler ve antrenmanlar arasında da daha az süre bırakmanız uygun olacaktır.

23.Zihinsel ve ruhsal performansınızı da geliştirmeye çalışın

Her spor gibi fitness de yalnızca bedeni değil ruhu da destekler. Ancak bunun için sizin de çabalamanız önemlidir. Yani spor merkezleri ve fitness eğitmenleri size spor yapmayı öğretse de sizin bu öğrendiklerinizden maksimum yarar sağlayabilmeniz için çabalamanız da önemlidir. Zira spor sadece bedensel değil aynı zamanda zihinsel ve ruhsal bir aktivitedir ve bedeniniz ile çalışırken ruhunuzu ve zihninizi de güçlendirmek sizin elinizdedir. İşte bu nedenle fitness yaparken bir yandan ruhunuzu ve zihninizi de kuvvetlendirmeye özen göstermeniz çok daha başarılı olmanızı sağlar.

24.Acele etmeyin!

Fitness öğrenirken yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri kısa yoldan sonuca ulaşmaya odaklanmak ve bu nedenle yanlış davranmak. Bu nedenle kesinlikle aceleci olmayın ve fitness eğitmenlerinin önerilerine, sizin için uygun gördüğü antrenman programına harfiyen uyun. Aksi takdirde yani acele ettiğinizde, kısa yoldan sonuca ulaşmaya çalıştığınızda bu size faydadan çok zarar verecektir.

25.Eşli antrenmanlar yapmaya çalışın

Fitness yaparken özellikle bazı antrenmanların eşli olarak yani buddy işle birlikte yapılması çok daha faydalıdır. Bu nedenle eğitmeninizin eşli olarak yapmanızı uygun gördüğü antrenmanlarda mutlaka eşli olarak yapmaya özen gösterin. Eşli çalışma hem hareketlerden verim almanızı kolaylaştırır hem de birlikte çalışma becerisini arttıran bir yöntem olarak her sporcu için çok faydalıdır.

Evet, bunlar fitness teknikleri içerisinde öncelikli olanlar. Ancak spor merkezleri ile bir kez fitness öğrenmeye başladığınızda inanın bunlardan çok daha fazlasını öğreneceksiniz ve fitness hayatınıza çok daha fazlasını katacak. Fitness ile kaslarınız gelişirken kendinize olan güveniniz de artacak, kendinizi daha çok sevmeye başlayacaksınız ve fiti güçlü bir vücuda sahip olup sadece kendinizi sevmekle de kalmayıp hayata çok daha pozitif bir pencereden bakacaksınız.

Kısacası fitness öğrenmek ve fitness sayesinde hem daha sağlıklı bir vücuda ve ruha sahip olmak için yapmanız gereken tek şey spor merkezleri ile uzman eğitmenler gözetiminde bu sporu öğrenmeye başlamak.