ZİHİN VE VÜCUT ARASINDAKİ UYUMUN DİĞER ADI: KARATE

blog yazısı ekle !

ZİHİN VE VÜCUT ARASINDAKİ UYUMUN DİĞER ADI: KARATE

Karate, farklı disiplinleri içinde barındıran bir sisteme sahiptir. Karate, dövüş tekniklerinden daha fazlasıdır; spor ve sanatın iç içe geçmesinden doğan bir birlikteliktir. Karate, dövüş sanatları içerisinde yer alan bir disiplindir ve kelime anlamı ile "boş bir el"i ifade eder. Karate kendi karakterini, silahsız mücadele üzerinden ortaya koyar ve kelime anlamı ile bu anlayışını destekler. Sanat ve spor anlayışını, silahsız ve uzaktan mücadele ile bütünleyerek kendisini var eder.

Akademi Form Spor Salonu

Beylikdüzü (merkez)

Akademi Form Spor Salonu Beylikdüzü İstanbul

devamını oku...
Adres: Barış Mah. Akdeniz cad. No: 2 Academia AVM (Migros arkası) Beylikdüzü-İstanbul

Akademi Form Spor Salonu

Maltepe-Esenkent

Akademi Form Spor Salonu Esenkent İstanbul
Akademi form spor merkezinin 2. şubesi olarak 2008 yılının temmuz ayında kurulan Esenkent şubesi toplamda 1500 metrekare lik bir alanda hizmet vermektedir. Kendi bünyesinde kapalı havuzda bulunduran konsept olarak çatı konsepti üzerine semerkand rezidans da siz değerli üye adaylarına hizmet vermek için bekliyoruz.

Buraya geldiğinizde isterseniz fitness yaparak günün stresini yada havuz keyfi yaparak günün bütün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz Eğer yüzme bilmiyorsanız isterseniz yüzme eğitimleri de veriyoruz. Dilerseniz grup derslerine katılır yada sadece sizinle ilgilenmemizi isterseniz özel yüzme eğitimi dersi de alabilirsiniz.

Eğer savunma sanatları ile ilgileniyorsanız yine en doğru adrestesiniz. Aikido Wing T-sun kick box gibi savunma sporlarını alanında uzman kadromuzla hem keyifli hemde sıkı bir antrenmanla formunuzu istediğiniz seviye getirebilirsiniz.

Tabi ki bizler çocuklarımızı da unutmadık onlar için özel karate derslerimize katılabiliyorlar tabi bizimle karate yapan çocuklarımızın her biri lisanslı sporcu olmanın verdiği ayrıcalıklardan da hayatı boyunca yararlanıyor.

devamını oku...
Adres: Süleyman Demirel Cad. Kemal Sunal Sk. No.13 Esenkent-İstanbul

Karakuşak Gençlik ve Spor Kulübü

Pendik (merkez)

Karakuşak Gençlik ve Spor Kulübü

devamını oku...
Adres: Kaynarca Mah. Aydınlıyolu cad. Süer Sok. No:18/B Pendik-İstanbul

Weider Fitness Power Club

Şişli-Mecidiyeköy

Weider Fitness Power Club - Mecidiyeköy İstanbul

Bundan 11 sene önce "Mecidiyeköy Spor Center" adıyla faaliyete başladığımız salonumuzu, bu gün sizlerin istekleri ve gelişen teknoloji dogrultusunda yenileyerek "Power Club" ismiyle hizmetinize sunmaktan gurur duyarız.

Power Club şimdiden İstanbul'un en profesyonel ve kaliteli salonlarından biri olarak yerini almıştır ve konusunda uzmanlaşmış, akedemi mezunu bay ve bayan eğitmenleri ile eğitime başlamıştır. Spor salonumuzda en son teknoloji ile yapılan vücüt geliştirme aletlerimiz, koşu bantlarımız, ağırlık istasyonları ve bisikletlerimiz bulunmaktadır.

Televizyon karşısında hiçbir programı kaçırmadan spor yapabilme imkanını salonumuzda bulabileceksiniz.

Ayrıca uzak doğu savunma sporları ve disiplin sanatlarını da , konusunda en usta eğitmenler eşliğinde çalışacaksınız.

Kick Box , Aikido ve karate idmanları ile kendinizi savunmayı en iyi şekilde öğrenme fırsatını bulacaksınız.

Spor sonrası duşunuzu alarak yorgunluğunuzu salonumuzun kafetaryasında atabileceksiniz. Son derece huzurlu , temiz bir ortamda spor yapmanın keyfini bizimle paylaşmak için sizleri Power Club'a bekliyoruz.
devamını oku...
Adres: Mecidiye Cad. No:16 Mecidiyeköy-İstanbul
Karateyi özgün kılan unsur, uzak doğu temelli bir anlayışa sahip olmasından kaynaklıdır. Diğer uzak doğu sporlarında görüldüğü gibi karate de, insanın kendisini savunmaya yönelik çeşitli teknikleri içerir. Bu teknikler, sanat çerçevesinde temellenmiş ve sanatın bedensel yeterlilikler ışığında ortaya çıkmıştır. Karatenin diğer uzak doğu sporları gibi bir diğer özelliği de sanatın yanında felsefi anlamlara sahip olmasıdır. Karatenin kelime anlamı, farklı bir tabir ile de "dolu olmayan bir bilinç"anlamına gelir.

Karate çalışmalarında, kişinin zihin ve vücut aktivitelerinin eş zamanlı olarak çalışmaları üzerinde durulur, önce bilinç belli bir gerçeklik üzerinde düşünceler kurgular ve de ardından vücuda iletilen komutlar, bilincin düşündüklerini somut bir düzleme geçirir. Karate teknikleri, bilinçte oluşan düşüncelerin arınmış bir ifadesidir.

Bu spor ve sanat dalında farklı teknikler görürüz. Örneğin Kata tekniği, çok uzun bir süreç içinden geçerek şimdiki halini almış bir tekniktir. Bu teknik, çeşitli vuruş ve savunma biçimlerinin arka arkaya ve hızlı şekilde gerçekleştirilmesidir.

Karatenin belli bir yaş sınırı olmadığı gibi isteyen herkes bu sporu deneyebilir ve disiplinli bir çalışma ile kısa zamanda temel hareketlerini öğrenebilir. Karatenin insana adapte ettiği ilk düşünce, kendini korumasıdır. Karate savunma ve korunma içgüdülerini hayata geçirir. Düşünce gücünün hızlı çalışmasını, zihin ve beden uyumunu sürekli hale getirmeyi amaçlar. Aynı zamanda diğer meditasyon ve egzersiz biçimleri gibi stresi azaltmada da olumlu işlevleri vardır.

Karate ile tüm duyu organlarınızı, fiziksel ve ruhsal süreçlerinizi daha etkili ve verimli hale getirebilir; savunma yöntemleri ile dekazanmanın yanında farklı bir spor ve sanat formunu deneyimleyebilirsiniz. Karate kursları günümüzde popüler olmakla beraber, İstanbul gibi çeşitli şehirlerde kaliteli karate kurslarına tanıklık edebilirsiniz.

İlgili Videolar