İstanbul Spor Merkezleri

Spor Merkezi Ara

Arama Sonuçları

Premium Spor Merkezleri

Life Charger Sports Center Kartal (merkez)
Taksim The Marmara Otel Beyoğlu-Taksim
My Club World Ataşehir (merkez)
Hillside Trio Kadıkoy-Kozyatağı
Taç Spor Ataşehir-Küçükbakkalköy

VIP Spor Merkezleri

Sports Universe Kadıkoy-Moda
Pasha Sports Club Kadıkoy-Şaşkınbakkal
Life Club Sport Center Ataşehir (merkez)
Sports Time Club Kadıkoy-Caddebostan
Hill Form Sports Club Fatih-Fındıkzade
Akademi Form Spor Salonu Maltepe-Esenkent
Club Sporium Beşiktaş-Akatlar
Get Fit Üsküdar-Çengelköy

Gold Spor Merkezleri

The Club Gym Kadıkoy-Kozyatağı
Piramit Sport Center Kadıkoy-Erenköy
Dinamik Spor Merkezi Şişli (merkez)
Ower Gym Küçükyalı
Çeliktürk Spor Merkezi Beşiktaş (merkez)
toplam 26 sonuç bulundu.
1 - 26 arası gösteriliyor.
İstanbul Spor Merkezleri

SPOR MERKEZLERİ

Spor merkezleri; spor salonlarını da içine alan büyük mekânlardır. Yüzme havuzu, soyunma odaları, duş alanları hatta dışarı da park alanlarıyla hizmet verilmektedir. Spor merkezleri dans, jimnastik, fitness faaliyetleri, Aletli ya da aletsiz yapılan sporlar için mekânlara sahiptir.

Spor merkezleri büyük yapısı ile birçok katılımcıya aynı anda hizmet vermektedir. Spor salonlarında dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Hijyen gibi, temizlik gibi, güvenlik gibi. Kamuya açık bu alanlar kullanılan aletlerin ve ortamın hijyeni önemlidir. Sürekli temizlenmeli, aletlerin düzenli bakımı ve temizliği yapılma, ortam sürekli havalandırılmalıdır. Ortam hoş kokular ile renklendirilmelidir. Ayrıca kullanılan aletler teknolojiye uygun, son model olmalıdır. Sporcuların spordan sonra duş alanları da bu hijyen kurallarına uygun, steril ortamlar olmalıdır. Güvenlik önemlidir. Çünkü güvenli ortamlarda gönül rahatlığı ile sporunuzu yapabilirsiniz. Çantalarınızı, kıyafetlerinizin bulunduğu dolaplarda endişelenmeden bırakabilmelisiniz. Düzenli denetimler ile spor merkezlerinin kalitesi yükseltilmekte elit ortam oluşturulmaktadır.

http://www.milliyet.com.tr/spor-salonu/

Uzman eğitmenler eşliğinde ulaşılmak istenen hedeflere daha kolay ve kısa sürede gidilmeyi sağlayacak. Güler yüzlü personel ile motivasyon artışı sağlayacak, spora olan tutkunuz daha da artacaktır. Hareketlerin bilinçli yapılmasında, aletlerin kullanılması konusunda uzmanlar yardımıyla bilgilendirme sağlanabilir. Günümüzde teknolojinin sağladığı yararların yanı sıra hareket alanlarının kısıtlanmasına neden oldu. Bu sebep ile spor merkezlerine insanlar büyük ilgi göstermektedir. Tembelleşen vücutlarına yeniden form kazandırmak isteyenler, kemiklerini ve kaslarını güçlendirmek isteyenler spor yaparak formda kalmaya çalışmaktalar artık. Ülkemizde özellikle Ankara gibi büyük şehirlerde spor merkezlerinin sayısı giderek artmaktadır. Sağlığa faydalarının yanı sıra hobi amaçlı ve sosyalleşme amaçlı da tercih edilmektedir.

http://www.sporx.com/buzz/spor-salonu/

Spor merkezlerinde kişiye özel programlar ile kişisel gelişiminizi daha sağlıklı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Spor sonrasında beslenmenize dikkat etmeniz gerekecektir. Bunun içinde spor merkezlerinde bulunan diyetisyenler aracılığı ile beslenme listenizi yeniden gözden geçirip vücudunuz için gerekli besinlere göre yeniden düzenleyebilirsiniz. Spor sonrasında sıkılıp bir şeyler içmek istediğiniz ortamlar da mevcuttur. Biraz dinlenip soluklanmak için dinlenme salonlarında ya da kafeleri de kullanabilirsiniz. Spor merkezlerine ulaşım kolay olmalıdır ki insanlar fazla zaman harcamadan istediği kadar bu merkezlerde zaman geçirebilsin.

http://www.istanbulsporenvanteri.com/tr/tesisler/s...