ALETLİ PİLATESTE 6 TEMEL EGZERSİZ VİDEOSU

blog yazısı ekle !

ALETLİ PİLATESTE 6 TEMEL EGZERSİZ VİDEOSU

Sağlıklı yaşamak için yapılması gereken çok fazla şey varmış gibi görülse dahi aslında hayatımızın içinde her anında yapmamız gereken basit bileşenlerdir. Sağlıklı ve düzenli beslenmek bunlardın en başında gelmektedir. Sağlıklı ve düzenli beslenmek aslında hayatımızın olmazsa olmazlarından bir tanesi olması gerekmektedir ancak bunu yaparken dahi her zaman olmadığını aç kaldığımızı söylemekteyiz. Ancak aslında kafamızda daha kalorili ve yağlı yiyeceklerin güzel olduğu düşüncesi olduğu için bahane yaratmaktayızdır. Ancak sağlıklı beslenme noktasında aç kalma gibi bir ihtimalimiz yoktur. Sabah, öğle ve akşam yemeklerimizi düzenli yer üç adette ara öğünümüzü atlamaz isek zaten sıkıntı çıkmayacaktır.
Bunun dışında spor yapmakta oldukça problem edilen konuların başında gelmektedir. Ancak spor hayatımızın olmazsa olmazlarından birisi konumundadır. Özellikle uzun zamandır pilates vazgeçilmez bir spor olarak yapılmaktadır. Özellikle aletli pilates konusu son zamanlarda oldukça revaçtadır. Aletli pilates denildiği zaman belki hala bazı küçük şehirlerde olmasa da İstanbul gibi şehirlerin tamamında aletli pilates salonları kullanılmaktadır.

Aletli pilates denildiğinde sadece top ve pilates bandı aklımıza gelmemelidir. Pilatesinde bir bölümü olan aletli pilates konusu oldukça önemlidir. Aletli pilatesin temel aletleri Reformer, Cadillac, Ladder Barrel gibi aletlerdir. Bu aletlerde ise temel egzersizler bulunmaktadır. Bu egzersizlere katılmak ve daha sağlıklı zinde bir yaşam elde etmek tamamen sizin elinizde olan bir durumdur. Videoları izleyerek aletli pilateste temel egzersizler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Reformer ile karın masajı egzersiziReformer ile sırt egzersiziReformer ile bacak daireleri egzersiziReformer'da ağaç egzersizi nasıl yapılır?Reformer'da Hundred (100) egzersiziReformer'da kalça kaldırma egzersiziReformer'da Split egzersiziLadder Barrel temel egzersizleriLadder Barrel egzersizleri ve teknikleriCadillac egzersizlerine örneklerCadillac ile pilates hareketleri ve teknikleri