BAYANLARA ÖZEL PİLATES

blog yazısı ekle !

BAYANLARA ÖZEL PİLATES

Pilates kadın sporu algısı yaratsa da salonlarda hem kadın hem de erkeklere rastlamak mümkün. İstanbul, çok sayıda pilates salonu ve pilates programı uygulayan spor salonları ile farklı kitlelere hitap ediyor. Erkekler ile aynı ortamda çalışmak istemeyen kadınlar için bayanlara özel pilates salonları bulunuyor.

Bayanlara özel pilates eğitimlerinde erkek katılımcılar bulunmuyor. Özel pilates merkezleri çalışma programlarında, kadınlar ve erkekler için farklı çalışma saatleri uygulamasına gidildiği gibi yalnızca kadınlara hizmet veren erkek katılımcılar için kayıt almayan pilates salonu bulmak da mümkün oluyor. Bayanlara özel pilates derslerinde mat üzerinde çalışma, topla çalışma ya da aletli pilates seçenekleri bulunduğu gibi hamile pilatesi ve doğum öncesi pilates sınıfları da açılıyor.

Pilates salonu ya da spor merkezi pilates programı kaydınızı yaptırırken çalışma sınıfları ve ortamının karma ya da kadınlara özel olup olmadığını danışabilir böylece kadınlara özel pilates eğitiminden yararlanabilirsiniz. Spor, en rahat ettiğiniz ve kendinizi iyi hissettiğiniz ortamda süreklilik arz edebilir. Unutmayın ki spor, devamlılık sağlandığında ruha ve bedene faydalıdır.