EN İYİ PİLATES SALONU

blog yazısı ekle !

EN İYİ PİLATES SALONU

Pilates 2000'li yılların gözde sporları arasında yerini alıyor. Pilates çalışarak vücuttaki duruş bozukluklarını engelleyebileceğiniz gibi kaslarınızı güçlendirebilir, bedeninizi esnetebilir, kaslarınızın sağlıklı uzamasına zemin hazırlayabilir ve zinde bir vücuda sahip olabilirsiniz. Pilatesin uzun süreli uygulanması ve devamlılığı halinde bedenin yer çekimi ve zamana karşı olumsuz etkisini önleyebilirsiniz. Beden sağlığı için bu kadar önemli bir sporu uyguladığınız salon da son derece önemli.


İstanbul, çok sayıda spor merkezi içerisinde pilates aletleri ile çalışma yapma olanağı sağlayan şehirlerden biri; ancak dileyenler için yalnızca pilates eğitimine odaklanmış pilates salonları da mevcut. En iyi pilates salonu, uzman pilates eğitmenleri ile çalışanlar. Ancak pilates salonunda çalışmak zorunda da değilsiniz.

Spor salonları içerisinde aletli pilates yapma, mat üzerinde çalışma, topla çalışma olanakları da bulunuyor. En iyi pilates salonu seçiminde lokasyon, ücret, çalışma saatleri, kişisel çalışma olanağı, grup çalışmaları, ekipmanların yeterliliği vepilates eğitmeninin kalifiye olması koşullarına dikkat etmenizi öneririz. Pilates, vücudu sıkılaştıran ve zinde tutan bir spordur. Doğru pilates salonu tercihi ile pilatesi yaşam stili haline getirebilirsiniz.