EN İYİ SPOR MERKEZLERİ

blog yazısı ekle !

EN İYİ SPOR MERKEZLERİ

İstanbulspor merkezleri açısından zengin bir şehir... Hal böyle iken spor salonları arasından en iyisini bulmak ve doğru salonu seçmek son derece zor oluyor. En iyi spor salonu dendiğinde dikkat edilen kriterleri paylaşacağız.


İlk koşul hijyen; ortak kullanım alanı olan spor salonları için hijyen olmazsa olmaz.

İkinci koşul ulaşım; bir spor merkezi ne kadar iyi ne kadar kaliteli olursa olsun salona ulaşmak için yolda saatleriniz geçiyorsa sizin için doğru ya da iyi bir spor salonunda değilsiniz demektir.

Üçüncü sırayı çalışma saatleri ve spor programları alıyor. Çalışma saatleri kişisel programınız ile uyumlu olmalı. Bir diğer taraftan salon çalışmalarından sıkıldığınız dönemler için alternatif programlar sunulması değerli. Yüzme, spinning, zumba, sauna, grup fitness çalışmaları tercih sebebiniz olabilir.

Ücret kısmına gelince çok bonkör olmamakta fayda var. 1 aylık yüksek meblağlı bir üyelik yerine uzun süreli üyelik gerçekleştirerek ücreti daha ekonomik hale getirebileceğinizi atlamamalısınız.

Spor eğitmenleri ve koçları da bir spor salonunun kalitesini belirleyen unsurlar arasında yer alıyor. Bir başınıza bilinçsizce spor yapmanız kısa sürede motivasyonunuzun düşmesi ve spora veda etmeniz anlamına gelebilir.

Belirttiğimiz kriterler doğrultusunda kendinize en uygun bir diğer ifade ile en iyi spor salonu ile iletişime geçebilir, üyelik oluşturarak sporu hayatınıza dahil edebilirsiniz.