FİTNESS – HAYATINIZA KATTIĞI 5 ÖNEMLİ ÖZELLİK

blog yazısı ekle !

FİTNESS – HAYATINIZA KATTIĞI 5 ÖNEMLİ ÖZELLİK

Fitness dendiği zaman aklınıza ne geliyorsa bir gerçeklik payı olma ihtimali var. Ancak size fitness ile ilgili söyleyebileceğimiz önemli katkılar eğer fitness yapmıyorsanız başlamanızı sağlayacaktır. Bir çok yerde yapılan araştırmalar ile, gerek spor merkezleri, gerek internet üstü araştırmalar gerekse İstanbul gibi yerlerde yapılan sokak anketleri bu durumu ortaya çıkarmıştır.


Fitness – Hayatınıza kattığı 5 önemli özellik konumuzda size aktaracağımız ilk özellik hiç şüphesiz ki sağlıklı yaşamak olacaktır. Çünkü siz fitness yapmaya başladığınızda ilk önce hayatınızı düzene sokmanız ve varsa kötü alışkanlıklarınızı bırakmanı ya da azaltmanız gerekmektedir. Bunun sebebi zaten aklınıza sağlıklı ve zinde bir hayat yaşama fikrini koyduğunuz için bu spora başlıyor olmanızdır.

İkinci önemli özellik ise sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olmanızdır. Çünkü fitness yapmaya başladığınız zaman beslenme düzeninizi dahi değiştirmeniz gerekmektedir. Daha sağlıklı yiyecekler ile beslenecek sabah öğle ve akşam yemeklerinizin belli bir saati ile belli bir menüsü olacaktır. Çünkü fitness ile uğraşırken aynı zamanda da düzensiz beslenme yaptığınız fitness sporunu sadece size göre eziyete çevirir. Ancak düzenli beslenme sizi kendinize getirecektir. Daha az kalorili ancak daha sağlıklı yiyecekler olacaktır. Tabi bu fitness yaparken aç kalacaksınız anlamına gelmemektedir. Aksine hem 3 adet ana öğün hem de 3 adet ara öğün ile her zaman karnınız tok olacak ve rahat edeceksiniz.

Fitnessın hayatınıza kattığı 5 önemli özellikte üçüncü sırada ise düzenli bir yaşam gelmektedir. Aksatılmaması gereken gece uykuları sabah kalkılması gereken bir saat ve atlanmaması gereken öğünler sizlere düzenli bir hayatı sunmaktadır.

Dördüncü önemli özellik ise sorumluluk olacaktır. Çünkü fitness sorumluluk isteyen bir spordur. Hangi günler gidilecek, hangi günler hangi eğitimler yapılacak hepsini siz takip edeceksiniz. Aynı zamanda bilmeniz gerekir ki sorumluluk sadece spor düzeni ile de olmamakta aynı zamanda yemenize içmenize ve sosyal yaşantınıza da dikkat etmek sorumluluk çerçevesindedir.

Son olarak ise hayatınıza katılan beşinci özellik ise kötü alışkanlıklarınızdan vazgeçmek olacaktır. Fitnessa gittikçe sizde fark edeceksiniz ki kötü alışkanlıklarınızda yavaş yavaş uzaklaşacaktır.