FİTNESS İÇİN UYGUN KIYAFET – FİTNESS SALONU

blog yazısı ekle !

FİTNESS İÇİN UYGUN KIYAFET – FİTNESS SALONU

Bir çok spor çeşidi günümüzde sevenleri tarafından yapılmaktadır. Bu sporların bir çoğu salonlarda ve özel eğitmenler eşliğinde yapılmaktadır. Çünkü bu sporların önemli bir kısmı dikkat gerektiren sporlardır. Uzman eğitmenler eşliğinde yapılmayan sporlar oldukça çok dikkatli yapılarak herhangi bir şekilde sakatlık durumunun ortaya çıkmaması için çaba gösterilmelidir. Bir çok sporda olduğu gibi fitness içinde özel kıyafetler ve bir çok aksesuar bulunmaktadır.

İlk önce aksesuarlardan bahsetmek gerekirse hiç şüphesiz bilekler için yapılan bileklik havluları oldukça çok işinizi görecektir. Fitness esnasında sürekli olarak terleyeceğiniz için hareketler esnasında da büyük havlunuza ulaşmak zor olabileceği için bu bileklik havluları işinizi görecektir. Bununla beraber biraz pahalı olmasına karşın fitness dahil tüm sporları yapan kişilerin kullanması gereken kalp atışı, oksijen endeksi ve temponuzu ölçecek olan bir cihaz kullanılmalıdır. Bu cihaz sayesinde fitness yaparken hem etkinliğinizi ölçmüş olacak hem de oluşabilecek bir sağlık problemini önceden belirlemiş olacaksınız. Bu cihazı İstanbul teknoloji çarşısında bulunan bir çok esnaftan her bütçeye uygun olarak alabilirsiniz.

Fitness için uygun kıyafet olarak çok fazla seçenek vardır. İlk olarak kadınlar ve erkekler olarak ayırırsak eğer erkekler astarsız bir alt eşofman ve üzerlerine giyecekleri teri çeken bir tişört ile fitness aktivitelerini yapabilirler. Kadınlar ise ister erkekler gibi astarsız bir alt eşofman ile isterler ise tayt ile sporlarını yapabilirler. Ancak kıyafetlerin önemli olan noktası özellikle tişört, sweet ya da her ne giyilmiş ise rahat ve ter çekme özelliği olmasıdır. Alt eşofman için ise spor esnasında sizi rahat ettirecek olması oldukça önemlidir.

Fitness için uygun kıyafet konusunda bizce ilk sırada gelen ürün hiç şüphesizdir ki ayakkabılardır. Çünkü ayakkabılar sporda size hem rahatlık vermeli ki siz yorulmayasınız hem kullanımı ergonomik olmalı ki rahat edeyim derken daha da rahatsız konuma gelmeyin hem de bu ayakkabılar ayaklarınızı ve bileklerinizi korusun. Ayakkabı alırken eğer spor için kullanacaksanız havalı tavan olanları tercih ediniz. Ayağınıza ayakkabıyı almadan giyip birkaç kere zıplayın ve tepkilerini ölçün.