FİTNESS İLE SAĞLIKLI BEDENE KAVUŞMANIN 5 YOLU – FİTNESS SALONU

blog yazısı ekle !

FİTNESS İLE SAĞLIKLI BEDENE KAVUŞMANIN 5 YOLU – FİTNESS SALONU

Sağlıklı bir beden her bireyin istediği ve ulaşmaya çalıştığı ayrıntılardan bir tanesidir. Bu sağlıklı beden için birçok kişi çalışma zamanlarından artan zamanlarda spor merkezlerine gitmektedirler. Sağlıklı bir beden istemenin belli başlı artıları ve eksileri vardır. Eksileri dediğimiz noktalar aslında sağlıklı bireylerin zaten hali hazırda yaşamlarına adapte ettikleri ancak modern yaşamın ve sosyal hayatın birleşimi ile oluşan gereksinimlerdir aslında. Özellikle sağlıklı yaşama karar verip İstanbul gibi yerlerde olan kişiler için alışmak biraz zaman almaktadır.Sağlıklı bir yaşam isteyen bir birey hiç şüphesizdir ki gece hayatından vazgeçecektir. Aynı şekilde tükettiği gazlı içecekler, yağlı yiyecekler ve cipslerden vazgeçecektir. En önemli konu ise gece uykularından feragat ederek gece yapacağı aktiviteleri yapmayacaktır.

Fitness ile sağlıklı bedene kavuşmanın 5 yolu konumuzda ilk madde dengeli ve sağlıklı beslenmedir. Sağlıklı beslenecek, taze ve mevsiminde sebze, meyveler yenecektir. Hormon olduğu bilinen yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Bu şekilde vücudunuz sağlıklı bedene kavuşmanın en önemli maddesine uyarak işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Diğer bir maddede ise sağlık bir bedene kavuşmanın önemli bir kolu düzenli ve planlanmış yaşamaktır. Yani iş zamanlarınızın dışında eğer o gün spora gitmeniz gerekiyor ise aksatmamanız sağlıklı bir bedene kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Planlanmış yaşamdan kastettiğimiz ise hangi saatler arasında ne kadarlık bir fitness programı izleyeceğiniz konusudur.

Üçüncü madde ekstra takviye gıdalar alabilirsiniz ancak adını bilmediğiniz ve kas yapacağı, kilo verdireceği gibi vaatler ile atılan ilaçları kullanmamanızdır. Bu ilaçları kullanarak sağlıklı bir bedene kavuşmazsınız. Aksine sağlıksız bir bedene kavuşarak kendinize çok büyük zararlar vermiş olursunuz.

Dördüncü madde fitness ile vücudunuzu zinde bir hale getirirken aynı zamanda açık alanlarda ve doğada yürüyüş yapmanızdır. Bu şekilde fitness ile daha canlı ve zinde bir hayatınız olurken doğa yürüyüşleriniz ile temiz havanın ve doğanın güzelliklerini de almış olacaksınız.

Ve son olarak beşinci madde fitness ile sağlıklı bir bedene kavuşmanın en önemli yolu süreklilik konusudur. Süreklilik konusundan kastım devamlılığının sağlanmasıdır. Eğer siz fitness ile sağlıklı bir bedene kavuşacaksanız bu fitnessı bir sürelik değil sürekli olarak devamlı yapmalısınız.