FİTNESS İLE ZAYIFLAMA – FİTNESS SALONU

blog yazısı ekle !

FİTNESS İLE ZAYIFLAMA – FİTNESS SALONU

Belki bu başlığı bir çok yerde okumuş olabilirsiniz. Ancak burada size şuradaki spor salonu buradaki fitness merkezi oldukça iyi bakın şu kadar kişi zayıflamış şeklinde bir bilgi vermeyeceğiz. Çünkü bir çok kişi artık zaten bu konulara en azından aşına durumdadır. Önemli olan fitness ile zayıflama konusunda sizlere pek dikkat edilmeyen ve aynı anda yapılması ya da yapılmaması gerekenleri söylemektir. Yoksa bir çok yazı zaten İstanbul filan semtte bulunan A spor salonu böyle diye yazılar ile karşılaşmaktasınız.

Fitness ile zayıflama denildiği zaman aklınıza hemen spor salonları gelmesin. Aksine ilk etapta bu tarz sporları evde yapıp yapamayacağınız konusu hakkında düşünün. Eğer evinizde bir adet koşu bandınız var ise zaten spor salonunun büyük kısmı evinizde demektir. Ancak koşu bandı olmasına da gerek yoktur. Çünkü Türkiye'de her şehirde her ilçede her semtte ve neredeyse her mahallede bir park bulunmaktadır. Koşmak için spor salonlarına tıkılmanıza gerek yoktur.

Aynı şekilde diyetisyenlerin verecekleri sayfalar dolusu diyetlere ve ilaçlara da ihtiyacınız yoktur. Diyetisyene gidilmesini herkes gibi bizlerde savunmaktayız. Ancak ilaç ile kilo verme yöntemlerini değil daha çok doğal ve kalıcı kilo vermeyi destekliyoruz. Çünkü en masum ilaçlar dahi vücudunuzda kalıcı izler bırakabilmektedir.

Fitness ile zayıflama konusunda sıra ile ilk önce kendiniz kilo vermeye karar vermelisiniz. Çünkü kilo verme spora gitmekle veya aç kalmakla değil ilk önce kişinin kendine kabul ettirip kilo verme konusunda kendisine dahi tavizinin olmayacağına inanmasıdır. Daha sonra kilo verme fikrini tamamen kabul ettikten sonra gündelik yeme ve içme listenizi aklınızda oluşturmanız ve bu listede size ekstra kalori veren yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Bunlardan bir kerede vaz geçemeyebilirsiniz. Bu durumlarda muhakkak azaltarak vazgeçin. Belki bu cümle kulağınıza sigara ve alkol bıraktırma cümlesi gibi gelmiş olabilir ancak aslında çok yüklü kaloriler veren yiyeceklerde sizler açısından kötü alışkanlık sayılabilecek bir davranıştır. Fitness ile zayıflama noktasına ise bu alışkanlıklarınızdan sonra başlamanızı ve devamlılığını sağlamanızı tavsiye ederiz.