FİTNESS İLE ZİNDE KALMAK – FİTNESS SALONU

blog yazısı ekle !

FİTNESS İLE ZİNDE KALMAK – FİTNESS SALONU

Fitness adından da anlaşılacağı gibi fit ve sağlıklı bir yaşam için gereksinimlerimizden biridir. Çünkü hali hazırda yaşadığımız şu şartlarda yediğimiz, içtiğimiz ve hatta soluduğumuz hava dahi sağlıksız iken sağlıklı olabilmek için çok daha çaba sarf etmemiz gerekmektedir.

Zinde bir hayat yaşamak için spor ve sağlıklı beslenme hayatımızın olmazsa olmazlarından biridir. Spor ise günümüzde fitness olarak kabul edilmektedir. Bu spora ilk başladığınız zamanlarda ciddi derecelerde yorgunluk, halsizlik ve bir süre sonra bıkma isteği gelecektir. Ancak devam edip bırakmazsanız ilerleyen günlerde vücudunuz o ham yorgunluğu atacak ve daha da spora alışacaksınız. Spora alıştıkça yavaş yavaş hayatınıza olumlu yansımalarını da görmeye başlayacaksınız.

Fitnesss ile zinde kalmak denildiği zaman sadece spor salonunda ya da dışarıda yapılan spor ile zinde kalmak pek mümkün değildir. Aynı zamanda beslenme düzenine dikkat ederek vücudunuzun gereksiz besinlerden arındırılması ile de zindeliğe yavaş yavaş kavuşacaksınız.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve spor kuruluşları tarafından desteklenen ve aile hekimlikleri, halk eğitim merkezleri ve sağlıklı yaşam büroları tarafından daha sağlıklı ve zinde bir hayat yaşamanız için sizlere yardımcı olacak olan danışmanlar görev yapmaktadır. Bu danışmanların esas görevi sizlere uygun diyet listesi yazmak değil sizlerin hayatında olan ve vazgeçemediğiniz aynı zamanda da vücudunuza fazla gelen bazı şeyleri -ki bunlara örnek kilo, ekstra alınan gereksiz ilaçlar ve benzerleri- sizleri uyararak çıkartmanıza yardımcı olmaktır.

Bu bilgilerinden faydalanmak için bu yerlere gitmekle birlikte eğer fitnessa gidebilmek gibi bir şansınız var ise bunu da değerlendirin. Çünkü fitness sizi diğer birçok spor gibi yorarak harap etmemektedir. Bunun yerine vücudunuzda biriken enerjinizi atmanıza ya da yorgun ve ağrılı yerlerinizi yumuşatmanıza yarayan bir spordur. Vücut geliştirme, basketbol, futbol gibi çok fazla efor sarf etmeden ve kendinizi harap etmeden zinde kalabilirsiniz.

Son yıllarda fitnessa olan talep azalsa dahi hala etkin bir spor şeklidir. Diğer noktadan bakıldığında ise o kadar çok spor modeli türetildi ve ortadan kayboldu ki fitness hala daha kendini korumaktadır.