FİTNESS YAPMANIN 10 YARARI – FİTNESS SALONU

blog yazısı ekle !

FİTNESS YAPMANIN 10 YARARI – FİTNESS SALONU

Fitness ile yaşam aslında herkesin yararına olacak olan yaşam tarzlarından birisidir. Çünkü zinde bir yaşam için her zaman hareket ve yaşam bir arada olmalıdır. Aslında fitness kelimesi dilimize öyle çok yerleşmiştir ki bir çok yerde fitness yerine spor yapmak denmektedir. Bu sebeple spor yapma kelimesi ile fitness aynı noktadadır.


Büyük şehirlerde yaşayan kişilerin seçenekleri ve olanakları çok daha fazla olmasına rağmen özellikle son yıllarda büyük firmalar İstanbul yerine daha küçük şehirlere yöneldiler. Çünkü küçük şehirlerde de bu şekilde spor yapan ve çok daha iyi olanaklara sahip olarak daha kaliteli malzemeler ile spor yapmak isteyenler vardır.

Esas konumuz olan fitness yapmanın 10 yararı ise aslında her noktada hayatımızda olması gereken gerekliliklerdir. Bu sebeple fitness yapmanın 10 yararı aslında hayatımızı son derece olumlu yönde etkileyen noktalardır.

Fitness yapmanın 10 faydası tek tek sıralayacak olursak;

1- Daha çok sağlık

Fitness sağlıklı yaşama açılan çok önemli bir kabıdır. Hareket eden kişilerde dolaşım ve solunum yolları oldukça çok iyi derecede çalışmaktadır.

2- Gelişmiş yemek yapma becerisi

Fitness yapmadan bir gece önce ve ya gün içinde yediklerinizin sizi spor salonunda ne kadar etkilediğini gördükten sonra çok daha dikkatli ve kalorisi az kaliteli yemekler yapmaya çalışacak ve böylece çok daha gelişmiş yemekler yapabileceksiniz.

3- Motivasyon kaynağınız fitness olacaktır

Çünkü spor yaparak çok daha sağlam ve zinde bir vücuda sahip olacak bu şekilde birçok konuda motive olmanızı sağlayacaktır.

4- Özgüven

Fitness ile fazlalık kilolarınızdan kurtulacak, sıkılaşarak çok daha iyi bir vücuda sahip olacaksınız. Bu sayede özgüveniniz tazelenecek ve yükselecektir.

5- Bağışıklığınız artacaktır

Çok daha sağlam bir vücuda sahip olacağınız için hastalıklara karşı da bir o kadar sağlam ve dayanıklı olacaksınız.

6- Daha az stres

Fitness ile gün içinde olan stresinizi atacak ve çok daha az stresli bir hayat yaşayacaksınız.

7- Daha enerjik bir kişilik

Eskiden kendinizi daha yorgun ve halsiz hissederken fitness yaparak kendinizi daha zinde ve enerji dolu hissedeceksiniz.

8- Daha sağlıklı alışkanlıklar edinmek

Artık çok daha fazla fitness aklınızda olacağı için kötü alışkanlıkları bırakarak daha sağlıklı alışkanlıklar edinmeye başlayacaksınız.

9- Kontrol altında bir hayat

Kendi hayatınızı ve sağlığınızı fitness yaparak kontrol altında tutabilir ilerleyen yaşlarda çok daha zinde ve sağlıklı bir yaşlılık geçirebilirsiniz.

10- Çok sağlıklı, kontrollü ve başarılı bir "SEN"

Bu şekilde tüm bu değişimlerden sonra gerek özgüven artması, gerek sağlıklı bir vücut ve psikoloji sizi çok daha sağlıklı bir güne taşıyacaktır.