HAVUZLU SPOR SALONU

blog yazısı ekle !

HAVUZLU SPOR SALONU

Yüzme her yaşta ve her bedende yapılabilecek ender sporlardan biri. Yüzmenin beden sağlığına çok sayıda faydası olduğu biliniyor. Kas ve eklem yapısının aktif kullanımı, bel, boyun, sırt ağrılarının azalmasına olan etkisi, duruş bozukluklarının giderilmesi, dolaşım sisteminin düzenlenmesi, kalp ve nabız ritminin düzenlenmesi, stres atma, bedenen ferahlama ve doğru nefes alma konusunda yüzmenin faydaları çok sayıda uzman tarafından konuşuluyor.


Kalori yakma ve formda bir bedene kavuşmak için yüzme ideal sporlardan biri. Gerek yağ yakımı gerekse kasların kuvvetlenmesi ile bedenin kısa sürede şekle girdiği biliniyor. 1 saatlik yüzme ile ortalama 500 kalori yakıldığı düşünülürse yüzmenin yoğun egzersizler grubunda yer alma sebebi açıklanmış oluyor.

Spor salonu seçerken birden fazla unsuru dikkate alıyoruz. Hijyen, ekipmanlar, ücret, konum gibi başlıkların arasına salonun havuzlu olması koşulunu maddeleriniz arasına eklemenizi öneririz. Böylece günün her saatinde yapabileceğiniz yüzme sporunu hayatınıza eklemiş ve zinde bir beden için önemli bir adım atmış olacaksınız.İstanbul, havuzlu spor salonları konusunda geniş bir skalaya sahip. Size en uygun salonu seçerek hemen yüzmeye başlayabilirsiniz.