İSTANBUL PİLATES

blog yazısı ekle !

İSTANBUL PİLATES

Pilates, yeniyüzyılın sporu olarak hayatımızda yerini alıyor. Pilatesi diğer sporlardan ayıran en önemli özelliği spor geçmişiniz olmadan başlayabilecekve hatta ilerleyebilecek olmanız.Pilates fitness ve diğer sporlardaki yöntemleri baz almıyor aksine özel metotlara sahip uygulamalar bütünü olarak karşımıza çıkıyor. Pilates eğitmenlerinin hem fikir olduğu bir diğer konu ise bu sporu yapabilmeniz için herhangi bir yaş kısıtlaması olmaması yönünde. Kaç yaşında olursanız olun pilatesi başlangıç seviyesi ile zorlanmadan uygulamaya geçebilirsiniz.


Pilates seviyeleri yetkinlik düzeyiniz ile beraber artıyor. Yeni başlayanlar için soft programlar uygulandığı gibi ilerleyen süreçte orta seviye ve ileri seviye pilates uygulamalarına dahil olabilirsiniz. Hatta kadınların ruh ve beden dengesinin en değişken olduğu hamilelik evresinde dahi doğum öncesi ve hamilelik pilatesi derslerine dahil olarak hem ruhsal hem de bedensel olarak zinde hissedebilirsiniz.

İstanbul, pilates salonları ve pilates sınıfları açan spor salonları ile sporseverlere hizmet ediyor. Dilerseniz özel pilates stüdyosu çalışmalarına katılabileceğiniz gibi dilerseniz de spor merkezlerinin pilates eğitmenleri ile gerçekleştirdiği uygulamalara da dahil olabilirsiniz. Pilates, her yaşta kendinizi dengeli ve sağlıklı hissetmenize sebep olacaktır.