İSTANBUL PİLATES KURSU

blog yazısı ekle !

İSTANBUL PİLATES KURSU

Günümüz teknolojik koşulları daha az hareket etmemiz ve istediklerimize daha az efor sarf ederek ulaşmamızı sağlıyor. Ancak bu hareketsizlik vücut yapısında dengesizliğe, şekil bozukluklarına, kalın bir yapı oluşmasına sebep oluyor. Birçok kişi bedenine şekil verme ya da zayıflayan kaslarını kuvvetlendirme arzusu içerisinde. Tam da bu noktada pilates imdadımıza yetişiyor.

Diyet programları ya da hareketsizlik sebebi ile vücudumuzdaki deformasyon ve gevşemeleri pilates ile toparlayabilir, sağlıklı bir görüntüye sahip olabiliriz. Pilates kasları ve eklemleri çalıştıran egzersizleri ile vücudun sınırlarını zorlayarak esnemesi, sıkılaşması ve tüm deformasyonları önlenmede aktif rol oynuyor. Pilatesi bir yaşam biçimi haline getirmek yerçekiminin olumsuz etkilerine karşı bedenimizi korumak anlamına da geliyor.

Pilatesin tüm pozitif etkilerini yaşamınıza yansıtabilmeniz için İstanbul sınırları içerisinde çok sayıda pilates salonu bulunuyor. Pilates salonları ile görüşerek aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık programlar için kaydınızı yaptırabilir bedeninize zinde ve sağlıklı bir görüntü verebilirsiniz. Pilates kursu ile ruh ve beden dengesi sağlayabileceğinizi unutmayınız.