İSTANBUL PİLATES MERKEZİ

blog yazısı ekle !

İSTANBUL PİLATES MERKEZİ

Metropol yaşamının trafikte ya da bilgisayar başında geçmesi pek çok kişide duruş bozuklukları, omurga eğriliklerinin artmasına sebep oluyor. Kas ve eklem yapısının kuvvetlenmesi için pilatesin tercih edildiği ve olumlu sonuçlar alındığı çoğumuz tarafından biliniyor. Pilates, eklemleri uzatarak ince, uzun ve sağlıklı bir görüntüye kavuşma konusunda oldukça yardımcı.

Pilates merkezleri kadınlara özel programları, hamilelik ve doğum öncesi pilatesi ile de bedenin ve ruhun en değişken halinde denge sağlama konusunda etkili oluyor. Pilatese başlamak için yaş kısıtlaması bulunmadığı gibi atletik bir beden de aranmıyor. Hangi beden kitle endeksine sahip olursanız olun veya olgunluk evresini atlatmış bir yaşta olsanız dahi başlangıç pilatesini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

İstanbul, spor salonları aracılığı ile pilatese başlayabileceğiniz gibi dilerseniz yalnızca pilates eğitimine odaklanan stüdyolarda da spora başlayabilirsiniz. Pilates salonu seviyenize göre sınıflar oluşturarak spor yapma olanağını sunuyor. Pilates salonları ile yaşamınızın kalitesini artırabilir, duruş bozukluklarını düzeltebilir, kaslarınızı kuvvetlendirebilir ve bedeninize sağlıklı bir görüntü kazandırabilirsiniz. Pilates, yaşam boyu sürdürebileceğiniz ender sporlardan biridir.