İSTANBUL PİLATES SALONLARI

blog yazısı ekle !

İSTANBUL PİLATES SALONLARI

Pilates, yaklaşık 100 yıllık geçmişine rağmen ülkemizde son zamanlarda değer görmeye başlayan sporlar arasında yer alıyor. Pilates uzmanlarının görüşüne göre pilates;beden ve ruh dengesinin sağlanması, nefes kontrolü ve kasların güçlenip, esnemesini sağlayan özel metotlar bütünü olarak karşımıza çıkıyor. Pilates zamanın ve yerçekiminin olumsuz etkilerini sonlandırma buna bağlı olarak da bedeni şekillendirme konusunda son derece etkili.

İstanbul, pilates salonları ve pilates eğitimi verilen spor merkezleri açısından son derece zengin seçenekler vadediyor. Pilates stüdyoları eğitim tarzları ve kendi içlerindeki sınıflar ile farklı kitledeki sporseverlere hitap ediyor. Yeni başlayanlar, orta seviye ve ileri seviye eğitimleri olduğu gibi hamile ve doğum öncesi pilatesi de son dönemlerde sıklıkla tercih ediliyor.

Aletli spor ya da fitness alışkanlığı olan bireyler için de aletli pilates seçeneği bulunuyor. Böylece kasların kuvvetlenmesi, esnemesi, bedenin zinde kalması ve ruh beden sağlığı dengesinin kurulması amaçlanıyor. Pilates sporunu tercih edenler için çok sayıda pilates merkezi ve spor salonu bulunuyor. Sporu yaşamınızın bir parçası haline getirmek için hemen bir pilates salonuna kayıt yaptırabilirsiniz.