İSTANBUL PİLATES SALONU

blog yazısı ekle !

İSTANBUL PİLATES SALONU

Pilates, kas kuvvetini artıran, bedeni esneten, eklemleri uzatan, bedensel duruş bozukluklarını engelleyen, dik ve sağlıklı bir görünüm kazandıran sporlardan biri. Pilateste kadınlar için özel programlar hazırlandığı gibi erkekler için de karın, bel bölgesini kuvvetlendiren egzersizler uygulanıyor. Pilates aletli ve aletsiz olmak üzere iki ayrı başlıkta inceleniyor olsa da aletsiz pilates de kendi içinde ayrılıyor. Top ile yapılan pilates, esneme bandı ile yapılan hareketler de bulunuyor. Böylece aletsiz pilates de ekipman ile yapılan hareketler olarak kendi içinde iki grupta inceleniyor.

Pilatesin son dönemde yükselen bir ivme ile devam etmesinin başlıca sebebi hareketsiz yaşam sebebi ile bedensel dengesizlik ve ofis çalışanlarında sıklıkla görülen duruş bozuklukları. Pilates ile zinde, formda ve sağlıklı bir bedene kavuşmak mümkün. Üstelik herhangi bir yaş ya da kilo sınırlaması olmaksızın pilatese başlayabilirsiniz.

Başlangıç seviyesi pilates programları herkes için uygun ve zorlanmadan spor yapabileceğiniz nitelikte. İstanbul, pilates salonları bakımından çok sayıda alternatif barındırıyor. Siz de en rahat ulaşım sağlayacağınız pilates merkezi ile üyelik anlaşması yapabilir ve ruh, beden sağlığınızı koruyabilirsiniz.