İSTANBUL SPOR SALONU

blog yazısı ekle !

İSTANBUL SPOR SALONU

Sporun hayatımıza girişi Antik Yunan dönemindeki olimpiyat oyunlarına dayanıyor. O dönemlerde olimpiyatlara hazırlıklar için spor kompleksleri oluşturulmuş olsa da günümüz spor salonu felsefesinden son derece uzak olduğu biliniyor. 19. yüzyılda ise boks istasyonları ile başlayan spor salonu yaklaşımı ardından vücut geliştirme salonları ve sonrasında 90'lı yıllar ile beraber step, aerobik ve fitnessı da bünyesine katarak günümüzdeki formuna yaklaşmıştır.


Günümüz spor salonları fitness ağırlıklı olmakla beraber pilates, vücut geliştirme, savunma sporları, yüzme gibi farklı spor alanlarına temas etmenizi sağlayacak niteliklerde tasarlanıyor. Elbette spormerkezleri için tek önemli unsur tasarım olmuyor. Tasarımına uygun kullanım sağlayabileceğiniz, profesyonel ve bilinçli program yürütebileceğiniz çalışmalar için kişisel spor eğitmenleri gelişiminizi adım adım takip ediyor ve programlarınızı hazırlıyor.

İstanbul spor salonları çok sayıda farklı spor dalına ilişkin alet ve ekipmanları barındırıyor. Çalışma saatleri, sportif aktiviteler ve programlama bazında size en uygun spor merkeziile üyelik anlaşması gerçekleştirerek sporu hayatınıza katabilir ve sağlıklı yaşam için önemli bir adım atabilirsiniz.