İSTANBUL’DAKİ EN İYİ PİLATES SALONLARI

blog yazısı ekle !

İSTANBUL’DAKİ EN İYİ PİLATES SALONLARI

Pilates yapmak için pilates salonları, pilates stüdyoları ya da spor salonları pilates gruplarına dahil olmanız yeterli oluyor. Ancak İstanbul çok sayıda pilates salonu ile meraklılarına hizmet ediyor. Seçenek çok olunca da en iyisini bulmak ve karar vermek zorlaşıyor. İstanbul'daki en iyi pilates salonları kişisel tercihler bazında değişebilmesine rağmen, salonların olmazsa olmazları ortak bir paydada buluşuyor.


En İyi Pilates Salonları:

HijyeninÖnemi: Pilates aletli ya da aletsiz olmak üzere gerçekleştirilebiliyor. Pilates stüdyosu hijyeni bu anlamda son derece önemli. Ekipmanların temizliği, salonun temizliği gibi etmenler sağlık açısından oldukça değerli. Bu sebeple en iyiler hijyen kurallarından ödün vermiyor.

Ders Saatleri ve Ulaşım:Pilates salonu ders saatleri devamlılığı sağlamak adına son derece önemli. Salon ile kişisel programın saat uyumluluğu olmazsa olmaz oluyor. Pilates stüdyosuna ulaşım da bir diğer önemli faktör. Ulaşım zorluğu çekilen bir stüdyoya devam etmek de mümkün olmuyor.

Pilates Eğitmenleri: Pilates eğitmenlerinin federasyondan uzmanlık belgesi almış olmaları gerekiyor. Aksi halde kas ve iskelet sistemini koruma çabası amacına ulaşmayabilir.