İSTANBUL’UN EN İYİ PİLATES MERKEZİ

blog yazısı ekle !

İSTANBUL’UN EN İYİ PİLATES MERKEZİ

Pilates 100 yıllık geçmişi ile hem fizyoterapi amaçlı hem de bireylerin kas ve iskelet yapısına şekil verme isteği ile gerçekleştiriliyor. Pilates aletli ve aletsiz olmak üzere iki temel başlıkta inceleniyor. Vücuda en önemli faydası kas ve iskelet yapısındaki ağrı ve problemlerin giderilmesi olduğu gibi gelecekte oluşabilecek deformasyonları engellemek adına da tercih ediliyor.İstanbul çok sayıda pilates merkezi ile sporseverleri bir araya getiriyor. En iyi pilates salonu algısı kişiden kişiye değişiyor olsa da dikkat edilmesi gereken başlıklar ortak bir paydada toplanıyor.

Hijyen: En iyi pilates stüdyosu kavramını kullanabilmek için hijyen olmazsa olmaz bir koşul.

Pilates eğitmenleri: Pilates uzmanlık gerektiriyor. Pilates grup çalışmaları ya da bireysel seanslar için federasyon onaylı, belgeli pilates eğitmenleri ile çalışmak gerekiyor. Aksi haalde bilinçsiz bir yaklaşım ile fayda yerine zarar ile karşılaşılabilir.

Üye sayısı: Üye sayısı pilates stüdyosunun hacmi ile doğru orantılı olmalı. Az kişili grupların eğitmen takibi konusunda daha başarılı olduğu da biliniyor.

Ulaşım: Pilatese devamlılık için ulaşım kolaylığı zorunlu bir kural olarak karşımıza çıkıyor.

Ücret: Bütçenize uygun salonda yıllık ya da uzun vadeli üyelik anlaşmaları ile sporu yaşam biçimi haline getirebilirsiniz.s