İSTANBUL’UN EN İYİ PİLATES SALONU

blog yazısı ekle !

İSTANBUL’UN EN İYİ PİLATES SALONU

Pilates sanıldığı gibi zayıflama amacı güden bir spor değil. Ancak egzersizlerin yapısı ve terleme ile zayıflamaya olumlu etkisi olduğu da biliniyor. Pilatesin amacı bireyin kas ve iskelet yapısındaki problemleri giderme ya da engellemeye yöneliktir. Pilates eğitimleri doktor ve fizyoterapistlerin talebi ile de gerçekleştiriliyor.
Pilates, yaklaşık 100 yıllık geçmişe sahip olmasına rağmen ülkemizde son yıllarda değer görmeye başladı. Pilates ile eklemlerin doğru şekil alması, esnemesi ve uzaması mümkün oluyor. Böylece kas ve iskelet yapısındaki deformasyonlar engellenmiş oluyor. Pilates yaparken hem bedene şekil verme hem de sıkılaşmak mümkün. Bir diğer taraftan vücudu esneten ve kasları güçlendiren egzersizler ile zayıflama da söz konusu oluyor.

İstanbul çok sayıda pilates salonu ve pilates stüdyosu ile ilgililerin beğenisini topluyor. En iyi pilates stüdyosu ya da salonu kavramı ise göreceli değerler ile belirleniyor. Ulaşımı kolay, hijyenik, ücreti bütçenize uygun, belgeli pilates uzmanları ile çalışan ve grup derslerinde salon hacmi ve eğitmen sayısına uyumlu hizmet veren salonlar arasından size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. En iyi pilates salonu derslerine düzenli olarak katıldığınız salondur.