KİCK BOXUN TEKNİKLERİ İLE FORMUNUZUN ZİRVESİNE ÇIKIN

blog yazısı ekle !

KİCK BOXUN TEKNİKLERİ İLE FORMUNUZUN ZİRVESİNE ÇIKIN

Savuma sanatları, bireyin kendisini tehlikelere karşı korumasına dayalı, fiziksel ve ruhsal süreçlerin aktif olarak çalışması ile gerçekleşen hareketler bütünüdür. Bu sanatlar, aynı zamanda dövüş ve spor olarak da kabul görmekte, hatta bu özellikleri daha ağır basmaktadır. Savunma ve dövüş sanatları, kendilerine özgü yöntemlerden oluşarak kendi karakterlerini yaratmış ve her biri kendi içinde ayrı teknikler altında toplanmıştır. Ancak Kick Box, özgünlüğünü iki farklı disiplinin birleşiminden (MuayThai ve Karate) elde ederek savunma sanatları arasında farklı bir yer edinmiştir.

KickBox'un türdeşleri arasında farklı bir yerde bulunması, sahip olduğu sertlikten ve harcanması gereken efordan gelmektedir. Güç, bu spor dalı için en temel faktörlerdendir ve dengeli bir güç kullanımının en çok lazım olduğu bir spor dalıdır Kick Box. Bu yüzden KickBox'ta teknikleri başarılı bir derecede uygulamaktan ziyade teknikleri dengeli bir bütünlük içerisinde uygulamak daha önemlidir. Kick Box sporu da diğer dövüş sanatları ve sporları gibi kendisini profesyonel ve yarı profesyonel bir anlatım çerçevesinde ifade eder. Turnuvalar bu spor dalı için hünerlerini sergileyebilecekleri en iyi ortamlardır.

Kick Box sporu, insanın tahammül sınırlarını arttıran bir spor dalı olmakla beraber kalıcı bir etki bırakmayı amaçlayan bir sanattır. Kick Box, öğretilerini her zaman pozitif bir insan olma yolunda sporcuların bilinç ve bilinçaltına aşılar. Karakter bakımından sporcularını olgunlaştırmakla beraber olumlu etkilerini fiziksel ve ruhsal açıdan da sunar.

Bu sporu tercih edenlerin en büyük kazancı esneklik olacaktır. Bu özellik, hayatın tüm aşamalarında kolayca hissedilecek ve faydaları açığa çıkacaktır. KickBox'u tercih edenlerin diğer kazancı da denge olacaktır. Zaman zaman tek ayak üzerinde uygulanan teknikler ve kolların kullanımı ile gerekli olan ayak duruşları, sağlam bir denge gerektiren hareketlerdir. Bunlarla beraber iyi bir Kick Box sporcusu, dayanıklılık konusunda son derece iddialı bir fiziksel yeterliliğe sahip olacak.

Kick Box günümüzde sıklıkla tercih edilen dövüş sanatı ve sporlarından olmuştur. Siz de KickBox'un olumlu etkilerini görmek istiyorsanız, Bakırköy, Üsküdar, Levent gibi ilçeleri ile hizmet veren İstanbul Kick Box kurslarını tercih edebilirsiniz.