MUAY THAİ İLE SONSUZ ENERJİ

blog yazısı ekle !

MUAY THAİ İLE SONSUZ ENERJİ

MuayThai, Uzakdoğu menşeli dövüş sporları evrenine baktığımızda özgün kimliği ile karşımıza çıkar. Bu dövüş sporu, vücudun sert bölgelerinin kullanıldığı bir kickbox disiplinini andırır ve en çok yapıldığı ülke olan Tayland'ın ismi ile yani Tayland boksu şeklinde de bilinir. Bu dövüş sporu, belli stratejiler üzerinden kendisini var eder. Savunma, teknik ve zamanlama bu spor için her şeydir.

MuayThai sporunda, savunmanın önemi tartışılamaz ancak bu dövüş sporu, asıl hünerini ataklarda gösterir. Atak hareketleri, bu sporun özelliklerini ortaya çıkarır ve öz kimliğini ifade eder. Bu sporda, iyi bir atak sporcusu olabilmek için öncelikle başarılı bir savunmacı olmak gerekir. MuayThai sporu, hareket ve teknikleri bakımından bir bütün olarak kendisini gerçekleştirir. Bu sporun genel hareketlerini bir kombin olarak anlamlandırabiliriz ve bu kombinler hem saldırıda hem de savunmada son derece uyumlu bir şekilde sergilenir.

MuayThai, günümüzün spor dallarını göz önünde bulundurduğumuzda, farkı karakteristik özellikleri ile ön plana çıkar. Bu dövüş sporu, kişiye vücudunu en uç noktada tanıma fırsatı verir. Genel karakteristiği içindeki hareketler ve teknikler, kişiye sonsuz bir esneklik katar. Tüm bunları da uyum ve hız çerçevesinde gerçekleştirerek takipçilerini ideal bir kondisyon yapısına ulaştırır. MuayThai'nin diğer bir özelliği de bir nevi meditasyon olarak işlev görmesidir. Kişinin üzerindeki olumsuz enerjileri atmada ve günlük stresten uzaklaştırmada dövüş sporları içinde bilinen en etkili yöntemlerden olarak dikkat çeker.

MuayThai, hayat boyu az ve öz mantığını benimseyenler ve bu mantığı çok uzun süredir takip ederek faydalarından yararlanmak isteyenler için gerçek işlevlerini yerine getiren bir dövüş sporudur. Bedensel ve ruhsal açılardan farkındalık, MuayThai'nin kişiler üzerindeki diğer kalıcı faydalarındandır. MuatThai ilkeleri, hayatın her anında işinize yarayacak ve hayat boyu gerekli olan yaşam enerjisini üzerinizden eksik etmeyecektir.

Ülkemiz, Uzakdoğu spor eğitimleri açısından birçok fırsat tanımakta ve çeşitli kurs programları ile daha iyi bir hayat için bu sporların takipçilerine destek olmakta. MuayThai ve daha fazlasını ülkemizin özel şehirlerinden olan İstanbul'da deneymleyeblirsiniz.