NEDEN PİLATESİN ÜNLÜLER TARAFINDAN TERCİH EDİLDİĞİNİN 3 SEBEBİ

blog yazısı ekle !

NEDEN PİLATESİN ÜNLÜLER TARAFINDAN TERCİH EDİLDİĞİNİN 3 SEBEBİ

Artık sürekli olarak mobil bir çağda yaşamaktayız. Bu mobil çağın bize getirdiği en büyük şey ise hiç şüphesizdir ki anlık olarak kimin nerede olduğu ve ne yaptığı bilgisine sahip olabilme imkanıdır. Kimin nerede ne yaptığı konusunda sahip olunan bilgiler ile aynı zamanda hayranı olunan ünlü kişilerin de nerede ve ne yaptıkları konusunda sahip olunan bilgiler artık aynı sosyal medya araçları ile elimize ulaşmaktadır. Her an yanımızda taşıdığımız mobil cihazlar ile birçok ünlü kişinin hangi marka kıyafet giydiğini, hangi kafelere gittiğini, hangi tür spor ile ilgilendiğini ve daha birçok bilgiyi elde edebilmekteyiz. Ünlü kişilerin neredeyse tamamının İstanbul içerisinde olduğunu düşünürsek birçok kişide bu ünlü kişilerin adımlarını takip etmektedir.Ünlü kişiler spor konusunda çok hassastırlar. Asla sporlarından ve sağlıklı yaşam için gerekli beslenme listelerinden vazgeçmezler. Ancak çok yoğun olan çalışma temposunun üzerinde bile spor yapması gerektiğini bilen ünlü kişiler kendileri için en az yorgunluk verici olan pilatesi tercih etmektedirler.

Ünlü kişilerin pilatesi tercih etmesinin ilk sebebi en az yorgunluk yapan spor olmasından kaynaklanmaktadır. Çünkü pilates ile kolay kolay ertesi gün kas ağrıları olmaz. Bu yüzden de oldukça rahat bir şekilde bugün pilatesini yapan bir kişi ertesi gün hem zinde olarak hem de hiç kas ağrısı olmadan normal hayatına devam edebilmektedir. Çünkü zaten yoğun yaşanan bir iş hayatının içerisinde birde bir gün önceden kalma kas ağrıları ile uğraşmak istemez kimse.

Ünlülerin pilatesi tercih etmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi her yerde rahatla yapılabilen bir spor olmasıdır. İster seyahatte olun ister yazlık evinizde, her yerde rahatla ve kolayca yapılabilir olmasıdır. Ünlüler için en önemli noktalardan biride kesinlikle bu konudur. En genel tabiri ile mobil bir spordur ve bir oda içerisinde 2 metrekare bir yerde dahi yapılabilir olmasıdır.

Neden pilatesin ünlüler tarafından tercih edildiğinin 3 sebebi dediğimiz yazımızda en son sebep aslında en önemli sebeplerden birisi olan psikolojik olarak rahatlatan bir spor olmasıdır.