PİLATES İLE KİLO VERİLEBİLİR Mİ?

blog yazısı ekle !

PİLATES İLE KİLO VERİLEBİLİR Mİ?

Pilates yaklaşık 100 yıllık geçmişi olmasına rağmen ülkemizde yeni yeni uygulanmaya başlanıyor. Pilates uygulamaları ve eğitimenliği için federasyonun düzenlemiş olduğu eğitimler ve sınavdan başarılı sonuç alınması koşulu bulunuyor. Pilatesin federasyon tarafından takip edilmesinin başlıca sebebi uygulamanın özünde fizik tedavi ile paralel ilerlemesi, sağlıklı iskelet ve kas yapısı formunu oluşturma hedefinden kaynaklanıyor.


Pilates kasların esnemesi ve uzamasına yönelik hareketler içeriyor. Başlangıç noktası spor olmayan bu tedavi yöntemi günümüzde spor olarak da gerçekleştiriliyor. Pilates ile efor sarf etmek; dolayısıyla da terlemek mümkün oluyor. Terlenen her aktivitede kalori yakımı söz konusu olduğu gibi pilates ile de kalori yakmak mümkün. Beslenme ile de dengelenmesi halinde kalori yakımı kilo verme olarak son bulabilir. Dolayısıyla pilatesin amacı kilo vermek olmasa dahi pilates yaparken kilo vermek kaçınılmaz olabiliyor.

İstanbul çok sayıda pilates salonu ile sporseverlerin hizmetinde. Siz de pilates stüdyosu üyeliği ile sağlıklı bir kas ve iskelet yapısına sahip olabilirsiniz. Pilatesin kas ve deforme olmuş iskelet yapısı kaynaklı ağrılara iyi geldiği ve fizyoterapistler ile çalışma programları hazırlanabildiğini de bilmenizi isteriz.