PİLATES İLE PSİKOLOJİK RAHATLAMANIN İLİŞKİSİ HAKKINDA 3 ÖNEMLİ BİLGİ

blog yazısı ekle !

PİLATES İLE PSİKOLOJİK RAHATLAMANIN İLİŞKİSİ HAKKINDA 3 ÖNEMLİ BİLGİ

İnsanlar birçok noktada diğer insanlar ile aynı kaderi paylaşırlar. Bunun sebebi ortak bir hayat yaşanması ve birçok iş yaşantısında ve özel hayatta modern hayatın getirdiği sıkıntıların var olmasıdır. Psikoloji aslında çok farklı bir kavramdır. Hayatın her alanında farklı psikolojiler kişilerin hayatında bulunmaktadır. İş hayatında iş psikolojisi diye adlandırılan bir psikoloji çalışan herkesi etkilemektedir. Başarısızlık, yoğun çalışma saatleri ve baş edilemeyen stres durumu kişileri yıpratmaktadır. Bu durum evde özel hayatına da yansımaktadır. Pilates İstanbul gibi yerlerde ilk öğretilmeye başlandığında psikolojik etkileri de eğitim alan kişiler tarafından hemen fark edilmiştir.

Pilates ile psikolojik rahatlamanın ilişkisi hakkında 3 önemli bilgi
yazımızın en önemli noktası sanırız ki gözlemlenmiş bir durum olan pilates yapan kişilerin yoğun iş ve hayat stresleri olsa dahi pilatesten sonra oldukça rahatlama yaşamalarıdır. Yaptığınız pilates hareketleri aslında bir tür meditasyon olarakta kabul edilmektedir. Bu sayede bir çok stres yok olmaktadır ve pilates yapanlar bu rahatlama için ekstra bir güç sarf etmektedirler.

Diğer bir önemli bilgi pilates yaparken düşünce yönünüzün değişmesi ile psikolojiniz içinde bulunduğunuz stresi unutmakta ve diğer düşüncelerin vücudunuzda biriktirdiği kötü enerjiyi attığı için tekrar yaşantınıza döndüğünüz zaman bu stresin sizi daha az etkilediğini fark edilmesidir. Bu yüzden stres yönetimi konusu olduğunda pilates en başta gelmektedir.

Aslında pilatesin bu psikolojik sıkıntılara nasıl iyi geldiği konusunda bilimsel olarak net bir cevap gelmese de pilatesin depresyon ve anksiyete bozukluklarında başarılı olduğu bilinmektedir. Pilates diğer birçok spor türüne göre oldukça sakin, çok efor saf etmeden çok iş yapan ve psikoloji düzelten ender eğitimlerden biridir.

Pilates ile psikolojik rahatlığa ulaşan onlarca kişinin düşünce ve görüşlerini internet dünyasında bulabilirsiniz. Eğer derin bir depresyon durumunuz söz konusu ise bu durumdan kurtulmanın en rahat ve en eğlenceli yollarından biri pilates yapmaktır. Bu pilatesin psikolojik olarak iyi geldiği noktalardır, bunun dışında bedensel olarak daha onlarca probleme iyi gelmekte ve eğitimlere katılanlara yardımcı olmaktadır.