PİLATES İLE UZUN KASLARIN GELİŞİMİ – PİLATES SALONU

blog yazısı ekle !

PİLATES İLE UZUN KASLARIN GELİŞİMİ – PİLATES SALONU

Pilates uzun yıllardır birçok kişi tarafından yapılan, oldukça başarı elde edilen ve ister kilo vermekte ister kas gelişiminde olsun tamamında kullanılan bir spor türüdür. Son yıllarda pilates hem aletli hem de aletsiz olmak üzere iki ana başlık altında sporseverler tarafından yapılmaktadır. Pilates sadece bir spor olmakla kalmayıp aynı zamanda bir yaşam tarzı olmuş birçok ünlünün dahi vazgeçilmez sporu olmuştur. Çünkü kilo vermenin dışında form tutmak, zinde kalmak ve uzun çalışma saatleri arasında yorulmadan spor yapmanın tek yolu pilatestir.

Bir de platesin bir diğer özelliği pilatesi yapan kişileri yormadan kas gelişimlerine de imkan sağlamasıdır. Bu ne demek diye soracak olursanız kas gelişiminiz için ağırlık kaldırdınız, ya da koşu bandında uzun süre koştunuz ya da Power Tower altında ağır sporlara yattınız. Bu kas gelişiminizi sağlamakla beraber ertesi gün istediğiniz kadar alışkın dahi olsanız kas ağrıları ve halsizlik yapmaktadır ancak pilates ertesi gününe ne ağrı ne de halsizlik bırakmaktadır. Bu özelliği ile de diğer sporlardan ayrılmaktadır zaten. Onun dışında ertesi güne kas ağrısı ve halsizlik bırakmadığı gibi daha zinde ve daha enerjik olarak kalmanızı sağlar. İstanbul ünlülerinin bu sporu tercih etmelerinin en başlıca sebebi de budur aslında.

Pilates zindelik, rahatlama, psikolojik arınma verme gibi özellikleri vardır. Aynı zamanda da pilates uzun kas gelişimini de oldukça çok desteklemektedir. Örneğin pilates ile ön bacak kaslarınız arka bacak kaslarınız, kol kaslarınız ve sırt kaslarınız gibi uzun kasların bulunduğu noktalar rahatlıkla çalışmaktadır. Pilates ile uzun kasların gelişimi konusunda sizin ihtiyacınız olacak en temel alet 55 ya da 65 cm çapında bir top olacaktır. Onun dışındaki tüm ekstra aletler daha fazla gelişiminizi daha farklı yollardan yapmanıza olanak sağlayacaktır. Ancak ilk başlangıçta size bir adet pilates topu yetecektir. Uzun kaslarınızın gelişimine başlamak için bu pilates topundan sonra bir adet pilates bandı size yetecektir. Daha sonra alışma evrenizden sonra ise daha büyük aletli pilates çalışmaları ile uzun kaslarınızın gelişimini sağlayabilirsiniz.