PİLATES İLE UZUN YAŞAM – PİLATES SALONU

blog yazısı ekle !

PİLATES İLE UZUN YAŞAM – PİLATES SALONU

Etraftan ve birçok yerden duyduğumuz belli başlı haberlerden bir tanesi insanların hayatlarından memnun olmadıkları yönünde olmakta. Peki hiç hayatlarından memnun olmayan insanların yaşam tarzlarına baktınız mı? Ya da birçok kişi erken yaşta rahatsızlanıp hastanelere düşmekte ve hatta hayatlarını kaybetmekteler. Bunun sebebini hiç düşündünüz mü? İstanbul ili için yapılan bir araştırmada insanların yüzde seksenlik bir kısmı hayatından memnun değil ve aynı araştırmaya tabi tutulan kişilerin yüzde yetmiş ikilik kısmı kendilerini her an hasta olacak şekilde hissetmektedirler. Ancak aslında bu durumu aşmaz oldukça kolay ve çok çabaya ihtiyaç duyulmamaktadır.Pilates yapan kişiler üzerinde yapılan araştırmalara göre pilatese başlayan her 10 kişiden 9'u psikolojik ve fiziksel olarak rahatladıklarını, bu rahatlamanın yanında çok daha farklı hisleri tattıklarını söylemişlerdir. Biraz bu duruma kulak verirsek aslında pilates ile uzun yaşam ve memnun bir hayat sürmek oldukça kolaydır.

Pilates sizi yormaz ve çok fazla masraf gerektirecek bir spor türü değildir. Aynı şekilde çok sayıda kişinin yaptığı pilatesin sakatlık durumu da neredeyse sıfırdır. Aynı şekilde yapılan pilates ile kişilerin içerisine sürüklendikleri karamsar durumda yok olmaktadır.

Pilates için çok fazla zaman ayırarak spor salonlarına koşturmanıza gerek yoktur. Bunun sebebi ise pilatesin evde dahi çok dar alanlarda yapılabiliyor olmasıdır. Sadece küçük bir mat üzerinde tüm sporunuzu tamamlayabilmektesiniz.

Pilates ile kas ağrısız bir spor yapmak mümkündür. Pilatesi diğer sporlardan ayıran en belirgin özelliği ertesi gün hiçbir kas ağrısının kişinin bedeninde olmamasıdır. Çünkü kas ağrıları özellikle çalışan kişiler için çok fazla sıkıntılar yaratmakta ve bir süre sonra çalışan kişilerde bıraktığı halsizlik ile spordan vazgeçilmektedir. Ancak pilates bu sporların hiçbirinde olmayan özelliğe sahiptir.

Pilates beslenme düzeninize çok fazla müdahale etmez. Pilatesin diğer sporlardan ayrıldığı bir diğer başarılı nokta ise özel bir diyete ihtiyaç duymadan bu sporun yapılabiliyor olmasıdır. Çünkü spora başlayan veya devam eden kişilerin bir diğer sıkıntıları ise hem ağır bir spor programı uygulamaları hem de kısıtlı beslenme şartlarıdır. Ancak pilates yapanlar için özellikle bir diyet uygulanmayışı işleri kolaylaştırmaktadır.