PİLATES MERKEZLERİ

blog yazısı ekle !

PİLATES MERKEZLERİ

Pilates merkezleri uzun süreli devamlılık sağlanması halinde kasların esnemesi, vücudun forma kavuşması, sıkılaşması, ödem atma, bedensel esnekliğin artması ve zinde bir duruş kazandırıyor. Katılımcıların bir kısmı formunu korumak, form tutmak için pilatese gitse de ciddi bir kısmı bedeninin sınırlarını zorlamak ve geleceğe yönelik deformasyonları engellemek için pilates yapmayı tercih ediyor.

Pilates, son yüzyılda varlığını kanıtlamış olsa da ülkemizde son birkaç yıldır popüler sporlar arasında yerini aldı. Pilates salonları mat üzerinde eğitmen desteği ile egzersiz programı sunduğu gibi aletli pilates uygulamaları için de katılımcıları yönlendiriyor. Pilates eğitmenleri dileyen üyeler için bireysel çalışmalar sunduğu gibi kişiye özel programlarda çıkarabiliyor. Bireysel uygulamaları tercih etmeyen üyeler için pilates yetkinlik seviyelerine göre grup sınıflarında da çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Pilates salonu üyeliğinizi ruhunuza ve bedeninize sunduğunu bir hediye olarak değerlendirebilirsiniz. Pilates ile hem bedeninizi tanıyabilir hem de ruhunuzu stres ve negatif enerjiden arındırarak dengeli bir yaşam sürebilirsiniz. İstanbul, pilates eğitimi alabileceğiniz çok sayıda pilates stüdyosuna sahip. Bir an önce kaydınızı yaptırarak bedeniniz için geleceğe yatırım yapabilirsiniz.