PİLATES SALONLARI

blog yazısı ekle !

PİLATES SALONLARI

Pilates salonları kadın ve erkek olmak üzere çok sayıda katılımcıya doğru nefes teknikleri, bedensel deformasyonların engellenmesi, vücut sağlığı ve kaliteli bir yaşam sunuyor. Pilates yalnızca bir spor olmak ile kalmıyor, kimi fizik tedavi programlarının bir parçası olarak da uygulanıyor. Pilates ile bedeninizi tanıma ve kendi sınırlarınızı aşma olanağına sahip oluyorsunuz.

Pilates, gelişen bir seyre sahip olduğu için başlangıç evresindeki uygulamalar ilerleyen süreçlerde gelişerek orta ve ileri seviyelere ulaşıyor. Böylece beden sağlığı ve formu da şekil kazanıyor.Pilatesi spor salonu ya da pilates merkezleri aracılığı ile öğrenip eve döndüğünüzde kendiniz de sistemli olarak tekrarlayabilirsiniz. Dilerseniz ilerleyen seviyelerde aletli pilatese de başlayabilir böylece bedeninizin esnekliğini artırabilirsiniz.

Pilates ile duruş bozuklukları sona erdiği gibi nefes kontrolü sağlanıp doğru nefes almayı öğrenerek yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. Zinde bir bedene kavuştuğunuz pilates sayesinde sosyal yaşamınızdaki yeriniz de farklılaşacaktır. İstanbul çok sayıda kaliteli pilates salonları ve uzman kadroları ile pilates eğitimi veren spor salonları seçeneğine sahip. Sağlıklı bir beden için biran önce pilatese başlamanızı öneririz.