PİLATES SETLERİ – EVDE PİLATES

blog yazısı ekle !

PİLATES SETLERİ – EVDE PİLATES

Spor günümüzde vazgeçilmezlerimiz arasında yer almaktadır. Yeterince monoton ve hareketsiz bir hayatın içinde olduğumuz için en azından spor yaparak hareket ederek vücudumuzun harekete kavuşması ve hareketsizlikten kaynaklanan sıkıntılardan kurtulmuş olmaktayız. Uzun bir zamandır da spor konusunda pilates hayatımızda bulunmaktadır. Sporların cinsiyeti olmadığı gibi pilatesinde cinsiyeti yoktur. Daha narin ve sakin bir spor olduğu için bir çok kişi kadınlara ait bir spor gibi düşünseler de aslında bu sporunda erkeği ve kadını yoktur. O yüzden bu spora kadın erkek tamamı birlikte gitmekte ve herkeste oldukça olumlu etkiler bırakmaktadır.


Pilates yapmak için illa bir spor merkezine ihtiyacınız yoktur. Evinizde internet sayesinde yazılar ve videolar ile de bu sporu rahatlık ile yapabilirsiniz. Ancak bu spor için bazı malzemeler lazımdır. Bu malzemelerin bir kısmı zorunlu bazıları ise yapacağınız pilatesin gereksinimleri ile şekillenmektedir. Hangi şehirde yaşarsanız yaşayın bu pilates malzemelerini alabilirsiniz ancak İstanbul, Ankara gibi şehirlere nazaran biraz daha pahalı olabilir. O yüzden bu pilates setleri alınacaksa internetten de alınabilir.

Pilates setleri dendiği zaman akla gelen ilk malzeme spor yaparken sürekli üzerinde bulunacağımız mat denilen ve yere serilen bir malzemedir. Onun dışında bir çok harekette kullanacağınız pilates topları bu setlerin içerisinde bulunmaktadır.

Pilates setleri internette ya da satış mağazalarında 6'lı paket 9'lu paket gibi birleştirilmiş paketler olarakta satılmakta tek tek olarakta satılmaktadır. Ancak bizim tavsiyemiz izleyeceğiniz pilates eğitimine göre bir set almanız. Onun dışında setlerde atlama ipi 65 veya 55 cm büyük top ile 20 cm küçük top bulunur. Genelde pilates setleri içerisine pilates topunu rahatla şişirmeniz için bir pompada konulur ve bu da içerik malzemesi olarak sayılır. Bu konuya dikkat etmenizde fayda vardır. Bir de son zamanların vazgeçilmez pilates aleti olarak pilates bandı kullanılmaktadır. Bu bant ile sporunuza daha farklı hareketler katabilir ve daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Toplar ile yapacağınız hareketlere pilates bandı ile çok daha farklı ve önemli hareketler ekleyebilir ve başarıya ulaşabilirsiniz.