SAVUNMA SANATLARI

blog yazısı ekle !

SAVUNMA SANATLARI

Savunma sanatları çok sayıda farklı stile sahip sporu ifade ediyor.Savunma sporları toplum tarafından algılandığı gibi dövüşmek adına uygulanmıyor. Aksine felsefesinde barış ve kimseye zarar vermeme olgusunu barındırıyor. Savunma sporları uygulaması isminden de anlaşılacağı gibi bireyin dış etkenlere karşı kendini koruması, kendini güvende hissetmesi ve fiziksel olarak zarar görmemesi amacına yönelik oluyor.


İstanbul savunma sanatlarına dair eğitim alabileceğiniz spor salonlarına ev sahipliği yapıyor. Savunma sanatları arasından sıklıkla tercih edilenler kickboks,karate, aikido, wingchun, jiujitsu, tekvando, kravmaga olarak karşımıza çıkıyor. Belirttiğimiz tüm sporlar fitness amaçlı yapılabildiği gibi kişisel savunma tekniklerini öğrenmek adına da tercih ediliyor.

Spor merkezlerisavunma sanatları için özel eğitmenler ve grup çalışmalarına elverişli olduğu gibi kişisel spor eğitmenlerinin programları ile özel ders uygulamaları da gerçekleştiriliyor.Spor salonları klasik fitness anlayışından sıyrılarak çok sayıda farklı sporu yapabileceğiniz donanım ve tecrübeye sahip. Dilediğiniz savunma sporuna kaydınızı yaptırarak hem kişisel savunma tekniklerini öğrenebilir hem de vücudunuzun ihtiyacı olan egzersizleri gerçekleştirebilirsiniz.