SPOR MERKEZİ

blog yazısı ekle !

SPOR MERKEZİ

Spor ile fit ve zinde olmak için doğru spor merkezi seçimi son derece önemli. Spor merkezleri arasından sizin için en doğru olanı seçmeniz için dikkat etmeniz gerekenleri derledik.

Hijyen:Spor salonu seçiminde olmazsa olmazdır hijyen. Ortak kullanım alanları arasında bulunan spor salonlarının hijyen koşullarını sağlıyor olması sağlıklı bir çalışma için son derece önemli. Bir spor salonunun hijyenik olması yalnızca spor yapılan alan ile kısıtlı değildir. Duş kabinleri, soyunma odalarının da temizliğini dikkate almanızı öneririz.


Spor Eğitmeni:Spor eğitmeni, salona başlarken ölçülerinizin alınması ve haftalık ya da aylık kontrollerin sürdürülmesi, bedeninize uygun spor konusunda yönlendirilmeniz ve takip edilmeniz disiplinli ve uzun süreli spor yapabilmeniz için en önemli koşullardan biridir.

Alet ve Ekipmanlar: Spor alanının alet ve ekipmanlarının yapılan spor için elverişli, yeni, hasarsız ve güncel teknolojiye uygun olması spor kalitesini olumlu yönde etkiliyor.

Konum – Lokasyon:Spor merkezi kolay ulaşabileceğiniz bir konumda olmalı aksi halde uzun süre salona devam edilemiyor.

Üye Sayısı: Salondaki üye sayısı ile ekipman yoğunluğu belli bir oranda olmalı. Aksi halde spor yapmak için sıra beklemek veriminizin düşmesine sebep olacaktır.

İstanbul, spor merkezleri açısından çok sayıda tesis barındırıyor. Beklentilerinize uygun spor merkezi ile anlaşma sağlayarak beden sağlığınızı koruma altına alabilir, formda ve zinde bir hayata adım atabilirsiniz.