SPOR SALONLARI - 5 ETKİLİ BACAK ÇALIŞMASI

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARI - 5 ETKİLİ BACAK ÇALIŞMASI

Sağlıklı ve çekici bacaklar ulaşmak 5 etkili bacak çalışması ile mümkün oluyor.Bacak kası geliştirme hareketleri çoğunlukla aletli çalışmaları içeriyor. Bu nedenle spor salonu ve uzman spor eğitmenleri ile çalışarak bacak kaslarına şekil vermek gerekiyor.


En Etkili Bacak Çalışmaları

Seated Calf Raises: Aletli çalışmalardan biridir. Bacakların itme işlevi kullanılarak baldırların çalışması hedeflenmektedir.

Standing Calf Raises: Aletli hareketlerden bir diğeridir. Ayakta gerçekleştirilir ve ağırlık takviyesi ile bacakların kaldırılması, parmak ucunda yükselme olarak nitelendirilir.

Seated Leg Curl (OturarakBacakKıvırma): Aletle gerçekleştirilmektedir. Temelinde bacak kıvırma olarak nitelendirilebilir; yoğunlukla diz altı çalışması için tercih edilmektedir.

Seated Leg Press (OturarakBacakİtme): Aletli bir harekettir. Üst bacak ve kalça kaslarını harekete geçirmektedir.

Halter veya Bar İle Bacak Çalışma: Halter veya barın yerden yarım kaldırılması ile gerçekleştirilmektedir. Kol ve bacak kaslarını çalıştırmaktadır.

İstanbul çok sayıda spor salonu ile sporseverlerin yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefliyor. Siz de spormerkezi kaydınızı gerçekleştirerek sağlıklı yaşama adım atabilirsiniz.