SPOR SALONLARI - 5 ETKİLİ CARDIO ÇALIŞMASI

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARI - 5 ETKİLİ CARDIO ÇALIŞMASI

Spor salonları yağ yakma konusunda verim alınan yerlerdir. Spor salonu kardiyo çalışmaları da yağ yakma konusunda ön sıralarda yerini alıyor. Kardiyo çalışması için ise farklı egzersizler tercih edilebiliyor ancak kardiyo çalışmasından beklentinizi spor eğitmenleri ile paylaşmanız halinde amacınıza uygun program çıkarılması söz konusu oluyor.


En Etkili Kardiyo Çalışmaları:

Koşu: Koşmak en sık uygulanan kardiyo çalışmalarından biridir. Spor salonları kardiyo çalışmak istediğinizde ilk sırada size koşmayı önerecektir. Koşu nabzın yükselmesi ve dolayısıyla yağ yakımı konusunda son derece etkili bir çalışmadır ancak bir süre sonra koşmaktan sıkılmanız halinde devam edebileceğiniz farklı kardiyo egzersizleri olduğunu da bilmeniz faydalı olacaktır.

Squat: Bacak ve kalça kaslarının çalıştırılması ve bölgenin sıkılaşması için squat olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Jumping Jack: İsminden de anlaşılabileceği gibi zıplama eylemi barındıran bu egzersiz ile hem bacak hem de kol kaslarınızı harekete geçirebilirsiniz.

PushUp (Şınav): Belirli bir tempoda üst üste şınav çekmek kardiyonun olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Spinning: Alternatif bir kardiyo egzersizi de spinningdir. Hem eğlenceli hem de yüksek tempolu bu çalışma kardiyo programlarında sıklıkla bulunuyor.

İstanbul, çok sayıda spor merkezi ile kardiyo çalışmak isteyen sporseverleri ağırlıyor. Siz de salon kaydınızı yaptırarak bedeninize ve hayatınıza şekil verebilirsiniz.