SPOR SALONLARI - 5 ETKİLİ FİTNESS ÇALIŞMASI

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARI - 5 ETKİLİ FİTNESS ÇALIŞMASI

Spor salonları gerek fitness programları gerekse diğer spor aktivitelerine olanak sunuyor. Özellikle fit bir görünüme sahip olmak, beden sağlığını korumak ve zinde hissetmek için fitness en sık tercih edilen sporlar arasında yerini alıyor. Spor merkezleri, üyelere özel fitness programları ile beden sağlığı konusunda önemli bir yer ediniyor. İstanbul, spor salonu konusundaki geniş yelpazesi ile fitnessin kalbi olmaya devam ediyor.


Spor salonlarının vazgeçilmezi fitnessın en etkili 5 çalışmasını sizin için derledik.

  • Koşu bandı olmazsa olmazlardan. Vücudu ısıtmak için en az 20 dakika koşu bandı çalışması, diğer egzersizlerden daha fazla verim sağlanması için son derece önemli.
  • Squat, bacak ve kalça sıkılaştırma konusunda son derece faydalı. Vücudu ısıttıktan sonradumbbell ile squat yapmak kol kaslarınızı da harekete geçirecektir.
  • Kelebek çalışması, hem iç bacak sıkılaştırma hem de kol kaslarını kuvvetlendirme konusunda muhteşem sonuçlar veriyor.
  • Crunch with weighted fly, ağırlıklı olarak üst karın kasları olsa da karın bölgesindeki tüm kasları harekete geçiriyor; hareketin kahramanı şüphesiz ki dumbbell.
  • Yan ve alt karın kaslarının, bir diğer deyişle adonisin mimarı decline oblique cruch. Bu hareketin de etkili olma sebebi dumbbell kullanılıyor olması.

5 etkili fitness çalışmasını paylaştık; spor hocası tarafından size özel hazırlanmış program ile çalışmak için spor merkezlerini ziyaret etmeniz gerektiğini unutmayınız.