SPOR SALONLARI - 5 ETKİLİ GÖĞÜS BÖLGESİ ÇALIŞMASI

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARI - 5 ETKİLİ GÖĞÜS BÖLGESİ ÇALIŞMASI

Kaslı bir göğüse sahip olmak pek çok kişinin hayali. Hayalinizi gerçekleştirmenizde en yakın dostunuz olacak 5 etkili göğüs kası çalışmasını sizinle paylaşacağız.


1.Palms In Dumbelle Bench Press: Bu çalışma için 2 adet dumbella ihtiyaç oluyor. Özellikle spora yeni başlayanlar için dumbbell seçimi yapılırken hafifler tercih edilmeli. Zamanla ağırlıkları artırma imkanınız olacaktır zaten. Düz bir zemine uzanmanız ve ardından elinizdeki dumbelllar ile kollarınızı eş zamanlı yanlara doğru açmanız gerekiyor. Böylece göğüs kaslarını çalıştırmaya başlamış oluyorsunuz.

2.Bench Press:Bench press hareketi salon dışındaki ortamlarda uygulamaya elverişli değildir. Halter kullanarak yapılması gereken bir hareket olduğu için muhakkak uzman spor eğitmenleri ile gerçekleştirilmesi gerekiyor.

3.Push Up (Şınav):Salonda ve evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir hareket şınav. Göğüs kaslarınızı geliştirme konusundaki en etkili hareketlerden biridir.

4.Dumbell İle Oturarak Göğüs Kası Çalışması: Oturarak dumbellın çekiç pozisyonunda tutulması ile gerçekleştiriliyor. Yeni başlayanlar için dumbellın hafif tercih edilmesi; zamanla ağırlığın artırılması öneriliyor.

5.Bar İle Çalışma: Uzanarak gerçekleştirilen bir harekettir. Bar ağırlığı son derece önemli… Yeni başlayanlar için barın hafif tercih edilmesi önerilir.

İstanbul.çok sayıda spor merkezi ile kas çalışmak isteyen sporseverleri bekliyor. Siz de salon kaydınızı yaptırarak biran önce kaslarınıza şekil verebilirsiniz.