SPOR SALONLARI - 5 ETKİLİ ISINMA HAREKETİ

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARI - 5 ETKİLİ ISINMA HAREKETİ

Spora başlamadan önce ısınma hareketlerinin yapılması tatsız kazaların engellenmesi anlamına geliyor. Bir diğer taraftan ise kasların ve bedenin ısınması ile spor yaparken daha yüksek verim almak mümkün oluyor.


En Etkili Isınma Hareketleri:

Side To Side Launch: Bir bacağı öne doğru kırarak diğer bacağı ise arkaya doğru kırarak açıyoruz. Aynı hareketi bacakları değiştirerek de tamamlamak gerekiyor.

Kısa Adımlarla Koşma: Bulunduğunuz alanda çok minik ve sık adımlar ile hafifçe koşmadır. Bu hareketi en az 1 dakika kadar yapmanızı öneririz.

Dizleri Kırarak Yürüme: Dizleri yukarı kırarak yürüme ile bacak ve karın kaslarını ısıtabilirsiniz.

Dizleri Kırarak Geri Yürüme: Dizleri geriye doğru kırarak ters yöne yürüme hareketidir.

Yana Doğru Squat ile Launch: Dizleri kırarak yana doğru squat hareketi ile ilerleme, yana yürüme olarak adlandırılabilir. Yorucu bir harekettir ancak ısınma konusunda başarılı sonuç vermektedir.

İstanbul çok sayıda spor salonu seçeneği ile gerek spor alışkanlığı kazanma gerekse spor öncesi yapılması gerekenler, ısınma hareketleri ve daha pek çok konuya dair profesyonel hizmet alabileceğiniz merkezleri barındırıyor. Biran önce spor salonu üyeliği gerçekleştirerek sağlıklı yaşama adım atabilirsiniz.