SPOR SALONLARI - 5 ETKİLİ OMUZ ÇALIŞMASI

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARI - 5 ETKİLİ OMUZ ÇALIŞMASI

Kaslı bir vücut hayali olanlar için omuz çalışması olmazsa olmazlar arasında yerini alıyor. Omuz kası çalışması diğer kas gruplarına oranla daha zorlu bir programı içeriyor. Kaslı, kuvvetli ve geniş omuzlara sahip olmak için en etkili 5 omuz çalışmasını sizin için derledik.


Push Up (Şınav): Aletsiz omuz geliştirme hareketlerinin en etkililerinden biridir. Salonda yapabileceğiniz gibi evde de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Böylece göğüs ve ön omuz bölgesini aynı anda çalıştırma olanağı sunmaktadır.

V Push Up (Omuz Şınavı): Oldukça zorlayıcı bir şınav hareketidir. Direkt omuz kaslarını kuvvetlendirme ve çalıştırmaya yönelik etkisi bulunmaktadır.

Dumbell Kaldırma (Ön Dumbell):Ön ve yan omuz adı verilen kasların çalıştırılmasına yöneliktir. Ağırlık kaldırarak yapılan çalışmalar yeni başlayanlar için temkinli olmayı gerektirir. Hafiften başlayarak zamanla ağırlığı artırma önerilmektedir.

Halter Kaldırma (Ön Halter):Ön, orta ve arka omuz kaslarını çalıştırmaya yöneliktir.

Press Hareketi (Ön ve Arka Press):Ön press, ön ve yan omuz kaslarını arka press ise arka omuz kaslarını çalıştırmaya yöneliktir.

İstanbul çok sayıda spor salonu ile kas çalışması yapmak isteyen sporseverleri bekliyor. Biran önce kaydınızı yaptırarak bilinçli spor yapabilirsiniz.