SPOR SALONLARI - 5 ETKİLİ PİLATES ÇALIŞMASI

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARI - 5 ETKİLİ PİLATES ÇALIŞMASI

İstanbul spor salonlarının son gözdesi pilates hem aletli hem de aletsiz seçenekleri ile çok sayıda sporseverin vazgeçilmezi olmayı başardı. Pilates, esneme kabiliyeti katması ile kasların uzamasına, zamanın olumsuz etkisi olan deformasyonu engelleme etkilerine sahip. Spor merkezi seçiminde pilates eğitimi olması önemli bir etkiye sahip.


Aletli ve aletsiz pilatesin en etkili 5 çalışmasını sizin için derledik.

  • Spor salonu alanınıngeniş bir kısmını kaplayan, ihtişamı gibi de yoğun etkili pilates aleti Cadillac ilk sırada yerini alıyor. Cadillac, kol, bacak ve sırt kaslarını çalıştırma özelliğine sahip. Bedene esneklik katarken yorucu yapısı ile kalori yakımında da etkili.
  • Tower of power,spor merkezleri arasında rekabete sebep olan aletlerden biri. Pilatesin asıl amacı olan esneme ve kasları uzatma tam anlamıyla bu aletin görevi.
  • Konu kalça çalıştırmak olunca en önemli etki şüphesiz ki toplu pilatesten geliyor. Plank hareketi ile kalça, basen ve kolları aynı anda çalıştırmak mümkün.
  • Toplu pilatesin bir diğer etkili hareketi diz çekme, dileyenler diz çekmeyi topsuz da deneyebiliyor.
  • Rocking de en etkili 5 çalışmada yer alıyor. Sırtın esnediğini hissettiren bu çalışma da son derece önemli bir egzersiz.

Pilates aletli, aletsiz ve top ile gerçekleştirilebilen bir spor. Amacı esneme ve kasları uzatma olan bu sporu düzenli yapmak form korumada da son derece faydalı. Özel pilates eğitmenleri ile kendi programınızı çıkararak daha sağlıklı bir bedene sahip olabilirsiniz.