SPOR SALONLARI AYLIK FİYATLARI

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARI AYLIK FİYATLARI

İstanbul, çok sayıda farklı programları içeren spor merkezleri barındırıyor. Spor salonu seçiminde ev ya da iş adresine yakınlığa dikkat edilmeli. Sporun bir yaşam biçimi olması ve düzenli olarak yapılabilmesi için ulaşım kolaylığı faktörü önem kazanıyor. Spor salonları için ulaşım faktörünün önemi kadar, kişisel program hazırlanıyor olması, katılımcının dilediği sporu yapabilmesi (yüzme, pilates, spinning vb.) de son derece önemli. Ancak bir salona kayıt olmak için bu faktörler başlı başına yeterli olmuyor.


Her bireyin spor merkezi üyeliği için ayırabileceği bütçe farklılık gösteriyor. Bu anlamda gerek lokasyonu sebebi ile gerek üyeliğin kapsamı ile ilişkilendirilerek salon üyeliği fiyatları da değişiyor. Dileyen bireyler fitness üyeliği gerçekleştirebildiği gibi tercihe göre fitness + yüzme, haftalık ek zumba ya da farklı dans programları da üyeliğe dahil edilebiliyor.

Özel spor eğitmeni ile çalışmak isteyen bireylerin de programları spor eğitmenleri tarafından hazırlanabiliyor. Spor merkezleri üyelerin beklentileri ve hizmet sınırlarına göre aylık ya da yıllık ücretler sunuyor. İstanbul spor merkezleri kaydını aylık 50 TL'den 250 TL'ye kadar geniş bir aralıkta değerlendirmek mümkün. Birkaç ay yüksek tutar ile tam fonksiyonlu bir programa dahil olup birkaç ay sonra tamamen spora veda etmek doğru bir yaklaşım olmuyor. Asılolanın bütçemize uygun programı belirleyerek uzun vadeli spora devam etmenin olduğunu unutmamalıyız.