SPOR SALONLARI - FITNESS ÖNCESİ ISINMA HAREKETLERİNİN ÖNEMİ

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARI - FITNESS ÖNCESİ ISINMA HAREKETLERİNİN ÖNEMİ

Spor salonları fitness programları ile pek çok kişi form tutmak, zayıflamak, kaslarını sağlıklı bir görüntüye kavuşturmak ve sporu alışkanlık haline getirmek için çabalıyor. Spor merkezleri profesyonel spor eğitmenleri aracılığı ile bilinçli spor yapma olanağı sunuyor. Bilinçli spor dendiğinde ise ilk anımsanması gereken olası sakatlıkları önlemek ve performansı yükseltmek oluyor.


Fitness öncesi ısınma hareketlerinin önemi dendiğinde iki başlığı dikkate almak gerekiyor. Fitness öncesi spor eğitmenleri aracılığı ile gerçekleştirilen ısınma hareketleri sakatlanma ihtimalini minimize ettiği gibi spor esnasında alınan verimi (performansı) da artırtmaktadır. Böylece daha yüksek tempo ile çalışma olanağı doğuyor. Bu da demek oluyor ki daha fazla efor harcama ve daha fazla kalori yakma olanağı tanınmış oluyor. Isınma hareketleri bu kadar önemli iken yaptığınız spora ilişkin doğru ısınma egzersizleri için spor eğitmenlerinin desteği değer kazanıyor.

İstanbul, çok sayıda spor salonu barındırıyor. Siz de spormerkezi üyeliği oluşturarak profesyonel spor eğitmenlerinin desteği ile fitness yapabilir; sağlıklı yaşama adım atabilirsiniz.