SPOR SALONLARI İÇİN EN KÜÇÜK YAŞ KAÇ OLMALI?

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARI İÇİN EN KÜÇÜK YAŞ KAÇ OLMALI?

Spor salonu kaydında bireyin reşit olma koşulu aranmaktadır. Bir diğer ifade ile 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. 18 yaşın altındaki bireyler için yetişkinlerden farklı saatlerde programlar uygulanabiliyor. Ancak yetişkinlerde olduğu gibi 18 yaşın altı için spor merkezi kaydında bireysel karar yeterli olmuyor. Veli vasi işlemleri 18 yaşın altında sporseverler için de geçerli oluyor. 18 yaşını doldurmamış kişiler için spor salonu kaydı ancak velinin imzası ile gerçekleşiyor.


Pek çok spor salonu hizmetlerini 18 yaş üzeri (yetişkinler grubu) ve 18 yaş altı (gençler) olarak ayırıyor ancak bu ayrımı 16 yaştan itibaren uygulayan spor salonlarına da rastlamak mümkün. Spor salonu kaydınızı yaptırırken yaş sınırlamasına göre de karar verebilirsiniz. Spormerkezleri pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da kendi içlerinde ayrışabiliyor.

İstanbul, çok sayıda sporsalonu ile farklı kitlelerdeki sporseverlere ulaşmayı başarıyor. Size en uygun spor salonunu kendi kriterlerinize göre değerlendirerek spormerkezi kaydını yaptırabilir ve hayatınıza sporu dahil edebilirsiniz.