SPOR SALONLARI İÇİN EN ÖNEMLİ 5 ÖZELLİK

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARI İÇİN EN ÖNEMLİ 5 ÖZELLİK

Form tutmak, zayıflamak, kilo almak, zinde hissetmek, kasları geliştirmek, yeni bir hobi edinmek, sporu alışkanlık haline getirmek gibi sebeplerle spor salonu kaydı yaptırmaya karar verdiniz; İstanbul gibi çok sayıda spor merkezi bulunan bir şehirdeyseniz; doğru salonu seçmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?Spor Salonları İçin En Önemli 5 Özellik:

Temizlik şart. Tartışmaya kapalı bir konu olması sebebi ile dikkat etmeniz gereken alanlara dair bilgi vereceğiz. Yalnızca spor yapılan alanın temiz olması yeterli değil; kayıt yaptırmadan önce muhakkak duşlar, dolaplar ve tuvaletlerin temizliğine de göz atmalısınız.

Salonun çalışma saatleri özellikle sabahın erken saatlerinden akşamın geç saatlerine kadar uzanmalı. Salona işe gitmeden önce ya da işten çıkınca gitmek istemeniz halinde spor salonu çalışma saatlerinin önemini fark edeceksiniz.

Kişiye özel antrenman imkanı sunulması. Üyeler spor antrenörleri ile çalışmak isteyebilir, bu ihtiyacı karşılayacak nitelikte profesyonel antrenörlerin olması gerekiyor.

Alet ve ekipman kalitesi son derece önemli. Güncel aletlerin kullanılması ve salonda bulunan ekipmanlar için kaliteden ödün verilmemesi sağlıklı bir sporun önemli koşulları arasında yer alıyor.

Grup aktiviteleri olarak nitelendirilen haftada bir ya da birkaç kez gerçekleştirilen zumba, pilates, spinning gibi ekstra hizmetler motivasyonunuzun düştüğü anlarda kurtarıcı niteliği taşıyacaktır.