SPOR SALONLARI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Spor salonları gerek spor antrenörleri eşliğinde gerekse münferit olarak spor yapılabilecek alanlar olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul, farklı özelliklere ve niteliklere sahip çok sayıda spor salonuna ev sahipliği yapıyor. Çeşitliliğin olması rekabeti artırıp, kalitenin belirli ölçüde yükselmesine sebep olduğu gibi pek çok kişi için seçim yapma konusunda da kararsızlık anlamına geliyor.

Spor merkezi seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri bir araya getirdik. Böylece üyelik oluşturma aşamasında kendinizi güvende hissedebileceksiniz.Konum: En iyi spor salonu size en yakın olandır. Yakın olan spor salonuna gitmek için saatlerinizi yolda harcamak durumunda kalmazsınız, böylece spora olan motivasyonunuzu korumuş olursunuz. Sporun uzun soluklu bir yolculuk olduğunu unutmamalısınız. Ve bu yolculuğu disiplinli bir şekilde yürütebilmek için devamlılık çok önemli.

Hüjyen: Sağlık için yapılan bir aktivitenin temiz ve hijyenik bir ortamda sürdürülmesi bir zorunluluktur.

Antrenör ile Çalışma:Spor merkezi üyelik kaydında antrenör ile çalışmak istemediğinizi belirtmiş olabilirsiniz ancak üyelik yenileme aşamasında kararınız değişebilir; profesyonel yönlendirmeler için antrenörlerin ne kadar önemli olduğunu fark edeceksiniz.

Ekipmanların Kalitesi: İyi bir spor kompleksi tercih edilen ekipmanlar ile de fark yaratıyor. Yeni ve kullanım kolaylığına sahip ekipmanlar ile karşılaşmanız salona yapılan yatırımın bir göstergesi olacaktır.

Çalışma Saatleri:Spor salonu devamlılığınız için çalışma saatlerinin geniş olması son derece önemli aksi halde salona devamlılık sekteye uğrayacaktır.