SPOR SALONLARI ZAYIFLATIRMI?

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARI ZAYIFLATIRMI?

Spor salonları zayıflamak, kilo almak, sıkılaşmak, kas geliştirmek gibi farklı sebepler ile çok sayıda bireyin uğrak noktası durumunda. Spor salonu çalışmaları ile zayıflamak, sıkılaşmak, kilo almak ya da kas geliştirmek mümkün. Ancak spor yapma amacınız ile uyumlu bir program takip etmek bu noktada önem kazanıyor.


Spor merkezi kayıt amacı zayıflamak olanlar için egzersiz tipi kardiyo ağırlıklı olarak tercih ediliyor.Kardiyo yüksek tempolu çalışmalar ile nabzın yükselmesi, yoğun terleme, yağ ve karbonhidrat yakımı olarak biliniyor. Böylece zayıflama adına önemli bir adım atılmış oluyor. Ancak zayıflamak için spor tek başına yeterli olmuyor.

Bireyin zayıflayabilmesi için yaktığı kalorinin günlük aldığı kaloriden fazla olması gerekiyor. Ancak yakılan kaloriden kasıt spor esnasında harcanan kalori değildir. Gün içerisinde yapılan tüm eylemler bireyin kalori yakmasına sebep olur. Vücudun günlük ihtiyacı olan kalorinin belirlenmesi ve spor ile kalori yakmaya destek verilmesi neticesinde zayıflama söz konusu olmaktadır. İstanbul çok sayıda spor salonuna ev sahipliği yapıyor ve bu salonların pek çoğunda da kişisel spor eğitmenleri bulunuyor. Kişisel spor eğitmenleri ile beslenme ve spor programınızı hazırlayarak zayıflayabilirsiniz.