SPOR SALONLARINA HAFTADA KAÇ SEFER GİDİLMELİDİR

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARINA HAFTADA KAÇ SEFER GİDİLMELİDİR

Spor salonları zayıflamak, sıkılaşmak, kasları kuvvetlendirmek, form korumak, kilo almak ve kas geliştirmek için sıklıkla ziyaret ediliyor. Ancak salona gitme alışkanlığı kişiden kişiye değişiyor.Spor merkezleri kayıt alırken salona gitme sıklığına göre bir fiyat belirlemiyor. Salonda geçirdiğiniz vakit kişisel iradeniz doğrultusunda belirleniyor.


Spor salonlarına haftada kaç kez gidilmeli sorusunun cevap; şayet kişisel spor eğitmeni ile çalışıyorsanız zaten belirlenmiş ve adınıza bir program çıkarılmış oluyor. Bireysel çalışmalar gerçekleştirenler için de haftanın en az 3 günü spor salonunda çalışmanın faydalı olduğu biliniyor. Daha yoğun çalışmayı tercih edenler için vücudun dinlenmeye de ihtiyacı olduğunu atlamamaları önerimizdir.

Yoğun kas çalışması gerektiren programlara dahil oluyorsanız, spor yapma amacınıza yönelik olarak da salonda geçireceğiniz süreyi uzmanlar aracılığı ile belirleyebilirsiniz. Sporun uzun soluklu bir maraton olduğunu ve bir ömür yapacağınızı unutmadan kendinizi programlamanızda fayda var. İstanbul, çok sayıda spor salonu ile sporseverlerin ihtiyaçlarına yönelik seçenekler sunuyor. Biran önce kayıt yaptırarak hayatınıza sporu dahil edebilirsiniz.