SPOR SALONLARINDA EN RAHATSIZ OLDUĞUMUZ 5 DAVRANIŞ

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARINDA EN RAHATSIZ OLDUĞUMUZ 5 DAVRANIŞ

Spor salonları kalori yakmak, günün stresini atmak ve hayata endorfin salğılayarak keyifli bir mola vermek için pek çoğumuzun kaçış noktası.Spor merkezleri her geçen gün daha da kalabalıklaşıyor. Bu artışta şüphesiz ki sağlıklı ve formda bir görüntü yakalamak ya da formumuzu koruma arzusu yatıyor.İstanbul, çok sayıda spor merkezi ile sporseverleri şehrin karmaşasından uzaklaştırıyor.Spor salonunda verimli çalışabilmek ve diğer üyeleri rahatsız etmemek de son derece önemli. Spor salonlarında en rahatsız edici 5 davranışı sizin için derledik.

  • Spor salonu havlu kullanımı zorunlu bir alandır. Havlunuzu boynunuzdan ayırmamanız da bir diğer önemli konu. Havluyu salondaki aletlerin üzerine ya da diğer kullanıcıları etkileyecek alanlara koymak hijyenik koşulları olumsuz etkiliyor.
  • Salonda yüksek sesle konuşmak, diğer üyeleri rahatsız edecek hareketlerde bulunmak hoşgörü ile karşılanmıyor. Spor hocası tarafından uyarı almamak için salonda olmaamacının spor yapmak olduğunu kendimize sık sık hatırlamalıyız.
  • Spor salonu duşu ve tuvaletleri sigara içilmemesi gereken alanlardır. Bu alanlarda hiçbir koşulda sigara içilmemeliyiz.
  • Havuz kullanımı öncesinde duş almalı, bonesiz havuza girmemeliyiz. Yüzen saç telleritüm üyeleri rahatsız ediyor.
  • Egzersiz amaçlı kullanılan salona ait ekipmanları yerine bırakmalıyız. Olmadık yerlerde ağırlık vb. ekipmanlar bırakmak tehlikeli olduğu gibi mevcut düzeni de bozuyor.